Silne trzęsienie ziemi w Meksyku

Trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera nawiedziało we wtorek po południu Meksyk. Według amerykańskich służb geologicznych episentrum wstrząsów znajdowało się około 200 km od popularnego ośrodka turystycznego Acapulco. Na razie nie ma doniesień o ofiarach w ludziach.

Jak informuje stacja CNN,  powołujac się na dane amerykańskich i meksykańskich sejsmologów, epicentrum wstrząsów znajdowało się około 25 km na wschód od miejscowości Ometepec, nad wybrzeżem Pacyfiku. Hipocentrum znajdowało się ma głębokości 17 km.

Drgania odczuwalne były m.in. w zamieszkałej przez 20 milionów ludzi stolicy kraju, Mexico City. Przerażeni ludzi w panice wybiegali na ulice. Wielu mieszkańców wciąż ma w pamięci tragiczne trzęsienie ziemi z 1985 roku, w którym śmierć poniosło około 10 tysięcy osób.

Dziesiejsze wstrząsy odczuli także mieszkańcy i turyści w popularnuch kurortach wypoczynkowych Acapulco.

Według informacji mediów, na chwilę obecną nie ma doniesień o ofiarach i poważnych zniszczeniach.

Burmistrz Mexico City za pośrednictwem Twittera uspokajał, że trzęsienie ziemi nie spowodowało poważnych zniszczeń w systemie miejskiej infrastruktury. Lokalnie doszło jednak do zerwania linii telefonicznych. Wystąpiły także problemy z łącznością sieci komórkowych.

Sejsmografy zanotowały kilka wstrząsów wtórnych. Najmocniejszy z nich miał siłę 4,8 stopnia w skali Richtera.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ITvMR381jZo[/youtube]

 

mp

Categories: Meksyk, Wideo

Comments

  1. Realista
    Realista 23 marca, 2012, 02:47

    Ja nie mogę a na You Tube krążył filmik amatora astronoma co przewidział trzęsienie ziemi na tą datę. Danymi jakimi się opierał to układ ułożenie planet w linii oraz dodatkowy masywny obiekt tzw: Planeta X (Nibiru) przechodzący. Co miało spowodować trzęsienia ziemi na wsch. wybrzeży Ameryki.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*