Senator McCain: trzeba pomóc Ukrainie w obronie i dostarczyć jej broń (ZOBACZ WIDEO)

Senator McCain: trzeba pomóc Ukrainie w obronie i dostarczyć jej broń (ZOBACZ WIDEO)

Nie zgadzam się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą, który nie zdecydował się na dostarczenie broni Ukrainie – mówi PAP republikański senator John McCain. Na Ukrainie dokonała się inwazja i powinniśmy jej pomóc w obronie – podkreślił.

PAP zapytała senatora o to, kiedy broń z USA mogłaby trafić na Ukrainę. „Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zdecydował się na dostarczenie broni Ukrainie. Nie zgadzam się z nim. Doszło do inwazji na Ukrainie, ludzie zostali zaatakowani i powinniśmy im pomóc w obronie. Stany Zjednoczone w swojej historii pomagały ofiarom agresji” – podkreślił McCain.

„Nie wiem, kiedy broń może zostać dostarczona na Ukrainę. Ogromna większość Kongresu i Amerykanów popiera ten krok” – ocenił.

Senat USA przyjął w ostatnich dniach, przewidującą m.in. dostarczenie Ukrainie obronnego sprzętu wojskowego wartości 300 milionów dolarów. Teraz ustawą zajmie się Izba Reprezentantów. Administracja Baracka Obamy jak dotąd odmawiała, argumentując, że dostawy broni mogłyby doprowadzić do dalszej eskalacji konfliktu.

McCain krytycznie ocenił również politykę krajów UE, wobec Ukrainy. „Tak długo, jak europejskie kraje są zależne od rosyjskich źródeł energii, będziemy obserwować ich słabość” – powiedział.

Tomasz Grodecki i Łukasz Osiński (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*