Sarajewo. Angelina Jolie nagrodzona za pomoc dla Bośni i Hercegowiny

Amerykańska aktorka Angelina Jolie została wyróżniona podczas 17. Festiwalu Filmowego w Sarajewie. 36-latkę uhonorowano nagrodą za pierwszy wyreżyserowany przez nią film  –  „The Land Of Blood And Honey”. Akcja dramatu rozgrywa się podczas wojny w Bośni i Hercegowinie, która miała miejsce w latach 1992-1995.

Angelina Jolie przybyła na ceremonię rozdania nagród w Sarajewie wraz ze swoim długoletnim partnerem – Bradem Pittem. Para zjawiła się w Narodowym Teatrze niezapowiedziana.

Angelina Jolie została uhonorowana za swój pierwszy samodzielnie wyreżyserowany film, którego premiera w Stanach Zjednoczonych została zaplanowana na 23 grudnia 2011 roku.

Dramat wyreżyserowany przez hollywoodzką gwiazdę opowiada historię miłości Serba i Bośniaczki. Cała akcja toczy się podczas wojny w Bośni i Hercegowinie.

Amerykańska aktorka nie ukrywała wzruszenia podczas sobotniej uroczystości w Sarajewie. Jej reżyserski debiut i całokształt działalności na rzecz odbudowy Bośni i Hercegowiny został nagrodzony specjalną statuetką w kształcie drewnianego serca. Nagrodę wręczył dyrektor festiwalu – Mirsad Purivatra.

Angelina Jolie to postać dobrze znana bałkańskiej publiczności nie tylko dzięki jej artystycznym dokonaniom, ale przede wszystkim dzięki służbie w roli ambasadora dobrej woli UNICEF. Aktorka wielokrotnie odwiedzała tereny dotknięte wojną właśnie na Półwyspie Bałkańskim i zajmowała się pomocą w obozach dla uchodźców.

AS

 

Categories: Haj Lajf, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*