Rok po kanonizacji Jana Pawła II (ZOBACZ WIDEO)

W pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II do Rzymu przyjechali pielgrzymi z Polski, aby oddać hołd papieżowi – Polakowi. Część z nich była tu również przed rokiem, 27 kwietnia 2014 r.

Rok po kanonizacji w bazylice Świętego Piotra mszę odprawia metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

W kanonizacji w Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczestniczyło około 800 tysięcy wiernych. W przypadku polskiego papieża była ukoronowaniem rekordowo krótkiej drogi na ołtarze – został ogłoszony świętym 9 lat po śmierci.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII przeszła do historii Kościoła jako wyjątkowa; papież w obecności swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI wyniósł na ołtarze dwóch biskupów Rzymu. W homilii Franciszek powiedział o Janie Pawle II i Janie XXIII : “Byli to dwaj ludzie mężni, pełni szczerości Ducha Świętego. (…) Złożyli Kościołowi i światu świadectwo dobroci Boga i Jego miłosierdzia”.(PAP)

fot.Ettore Ferrari/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Religia, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*