Przybywa polskich dzieci w londyńskich szkołach (WIDEO)

fot.PAP

fot.PAP

Od 2007 roku liczba polskich dzieci w londyńskich szkołach wzrosła o niemal 20 tysięcy. „To znak, że rodzice i dzieci widzą swoją przyszłość w Wielkiej Brytanii” – mówi PAP działacz polonijny i polityk Wiktor Moszczyński. Co roku w Wielkiej Brytanii Polki rodzą 20 tys. dzieci.

W 2007 roku w szkołach londyńskich było około siedem tysięcy polskich dzieci, obecnie jest ich ponad dwadzieścia siedem tysięcy. Jak podkreśla Moszczyński, liczba polskich dzieci w brytyjskiej stolicy wzrosła szczególnie w latach 2008-2013.

„To jest znak, że polskie społeczeństwo w Wielkiej Brytanii się stabilizuje, rodzice i dzieci widzą swoją przyszłość już w Wielkiej Brytanii, a do Polski najwyżej będą wyjeżdżać by zobaczyć się z rodziną” – uważa rozmówca PAP. Przypomniał, że co roku w Wielkiej Brytanii rodzi się 20 tys. polskich dzieci. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Imigracja, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*