Prezydent: fundusze unijne pomogą nam odrobić straty do Europy Zachodniej

fot.PAP

fot.PAP

Małe miejscowości dają dzisiaj znacznie mniejsze szanse niż wielkie miasta, dlatego potrzebny nam jest w Polsce zrównoważony rozwój – uważa prezydent Andrzej Duda. Jak powiedział w Londynie, cały czas odrabiamy straty do Europy Zachodniej, w czym pomóc mają m.in. fundusze unijne.

„Jeżeli rzeczywiście mamy realizować w naszym kraju konstytucyjne prawo swobodnego wyboru miejsca zamieszkania, to potrzebny nam jest w Polsce zrównoważony rozwój” – powiedział Duda podczas poniedziałkowego spotkania z mediami polonijnymi i PAP. Jak ocenił, małe miejscowości „dzisiaj dają znacznie mniejsze szanse niż wielkie miasta”.

„To znaczy, muszą być stworzone przynajmniej zbliżone możliwości, jeśli chodzi o dostęp do pewnej nowoczesności, szerokopasmowego internetu, dobrej szkoły, nie tylko w znaczeniu dobrych nauczycieli, ale przede wszystkim dobrze wyposażonej (szkoły-PAP), infrastruktury, aby się dało dojechać, aby była komunikacja i inne rzeczy, które umożliwiają choćby prowadzenie działalności gospodarczej” – mówił prezydent.

Jak ocenił, „tego dzisiaj w wielu miejscach bardzo brakuje, więc jeżeli mówimy o zrównoważonym rozwoju, to możemy mówić o nim także w perspektywie europejskiej”.

„Po to m.in. są fundusze europejskie, które Polska dostaje – mamy teraz kolejną perspektywę finansową – żeby właśnie dzięki m.in. tym funduszom doszlusować do tej Europy Zachodniej, która przez lata, kiedy myśmy byli za żelazną kurtyną, swobodnie się rozwijała i się bogaciła. Ta żelazna kurtyna spadła w 1989, 1990 roku i nagle się okazało, że my jesteśmy daleko cofnięci i my dzisiaj cały czas te straty odrabiamy” – powiedział prezydent.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*