Pięć ofiar tornad w środkowej części USA

W wyniku tornad w środkowej części USA zginęło co najmniej 5 osób. Żywioł szaleje w Oklahomie, Nebrasce i Iowa. W Kansas ogłoszono stan klęski żywiołowej. Synoptycy ostrzegają: w ciągu najbliższych godzin poprawy pogody nie będzie.

fot. wiki commons/ Tak wyglądały tereny Iowa po równie gwałtownych tornadach z 2005 roku

Seria gwałtownych tornad, które nawiedziły w sobotę i niedzielę środkową część Stanów Zjednoczonych okazała się tragiczna w skutkach. Jak dotąd Keli Cain, funkcjonariusz z miejscowego centrum zarządzania kryzysowego w Oklahomie potwierdził śmierć 5 osób. NBC News podało, że dwoje z nich to dzieci. Rannych jest co najmniej 29 mieszkańców. Ordynator szpitala Woodward Regional Hospital, Dave Wallace poinformował, że 5 z nich znajduje sie w stanie krytycznym.

Wszystkie tragicznie zmarłe osoby zginęły w miasteczku Woodward. Do tragedii doszło w niedzielę, we wczesnych godzinach rannych. 8 tys. mieszkańców zostało pozbawionych elektryczności.

Według danych NBC News w ciągu zaledwie jednego dnia w 4 środkowych stanach USA przetoczyło się 112 tornad. Chris Vaccaro, rzecznik centrum meteorologicznego The Storm Prediction Center w Norman w stanie Oklahoma donosi zaś, że odnotowano ich 97.

Miejscowa stacja informacyjna KSN poinformowała, że na lotnisku w Wichita w stanie Kansas w wyniku gwałtownych tornad jeden z budynków uległ zawaleniu. Wiatr wiał tam z prędkością 135 km/h.

AS

Zobacz wideo:

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

 

Categories: Wideo, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*