Nowy oskarżony w sprawie listów z rycyną

Agenci federalnych służb policyjnych aresztowali w sobotę w stanie Missisipi instruktora sztuk walki Everetta Dutschkego w związku ze śledztwem w sprawie listów z trującą rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy i dwóch innych funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna usłyszał zarzut próby użycia broni biologicznej.

fot.FBI/ W piątek aresztowano mężczyznę, który chciał dołączyć do Al-Kaidy w Syrii

fot.FBI/ Agenci federalni aresztowali w sobotę w stanie Missisipi nowego podejrzanego w sprawie wysłania listów z rycyną do prezydenta USA

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało, że Dutschke został oskarżony o posiadanie toksycznej substancji biologicznej i usiłowanie użycia jej, jako broni biologicznej.

41-letni mężczyzna został zatrzymany w sobotę o godz. 1 czasu lokalnego (godz. 8 rano czasu polskiego) w swym domu w mieście Tupelo bez stawiania jakiegokolwiek oporu – poinformował komendant miejskiej policji Tony Carleton.

Agenci FBI i chroniącej Kongres USA Policji Kapitolowej wraz z żołnierzami oddziału antyterrorystycznego Gwardii Narodowej Missisipi przeszukali we wtorek i środę dom Dutschkego oraz lokal w mieście, gdzie znajdowała się wcześniej prowadzona przez niego szkoła sztuk walki. Dom wzięto w piątek po południu pod obserwację, która trwała aż do momentu aresztowania.

Maksymalna kara, jaka grozi Dutschkemu, jeśli zostanie skazany, to dożywotnie więzienie. Oczekuje się, że podejrzany stanie w poniedziałek przed sądem okręgowym w Oxford w stanie Missisipi – podaje Reuters.

Adwokatka Dutschkego Lori Basham nie odpowiedziała na telefony dziennikarzy Reutersa, ale powiedziała wcześniej tej agencji, że jej klient odrzuca wszelkie zarzuty i że nie miał nic wspólnego z wysyłaniem listów z rycyną.

Jednocześnie prowadząca śledztwo prokuratura wycofała we wtorek zarzuty wobec zamieszkałego również w Missisipi sobowtóra Elvisa Presleya, Paula Kevina Curtisa. Został on zwolniony z aresztu, gdy rewizja w jego domu w Corinth niedaleko Tupelo nie ujawniła żadnych obciążających materiałów.

Listy z rycyną zostały wysłane z datą 8 kwietnia z Memphis w stanie Tennessee.

(PAP)

Zobacz materiał stacji ABC News:

Categories: Wideo, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*