Na stronie UOKiK sprawdzisz warunki spłaty kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich (WIDEO)

fot.PAP

fot.PAP

Na stronie internetowej UOKiK można sprawdzić warunki spłaty kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich; w tym m.in. wysokości kursów kupna i sprzedaży tej waluty w poszczególnych bankach. „Dzięki naszej akcji kursy bardzo się spłaszczyły” – mówi PAP prezes UOKiK Adam Jasser.

 

„Po ostatnim gwałtownym umocnieniu się franka szwajcarskiego do złotego UOKiK zaczął bardzo blisko monitorować, co się dzieje z kursami, tabelami kursowymi, które są oferowane klientom. Banki poproszone przez nas przedstawiały nam w regularnych odstępach czasu to, co zmienia się w ich tabelach. UOKiK publikuje te informacje w sposób zbiorczy na swoich stronach internetowych” – mówi PAP prezes UOKiK.

„Zaobserwowaliśmy, że dzięki tej akcji (…) te kursy bardzo się spłaszczyły, (…) spadły i w zasadzie sprowadziły się do w miarę podobnego poziomu w wielu instytucjach finansowych” – mówi.

„Z naszego punktu widzenia ta przejrzystość rynku dzięki naszej akcji wzrosła, ale niezależnie od tego, prowadzimy także postępowania na temat tego, czy na przykład banki jednostronnie nie zmieniły warunków umowy, jeśli chodzi o obsługiwanie kredytów we franku szwajcarskim” – podkreśla prezes UOKiK.

Zestawienie dostępne jest na stronie: https://finanse.uokik.gov.pl/ (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Gospodarka, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*