Jażdżewski: PO uratowała się przed upadkiem, ale wygrana mało prawdopodobna

fot.PAP

fot.PAP

Podróże rządu Ewy Kopacz po kraju przyniosły efekty, bo PO nie traci już w sondażach – mówi PAP Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny czasopisma Liberte. Upadek, który wydawał się nieuchronny, został zatrzymany, ale wygrana PO nie wydaje się prawdopodobna; partii brakuje energii- dodaje.

We wtorek rząd zbiera się na wyjazdowym posiedzeniu w Krakowie, ministrowie od poniedziałku przebywają w Małopolsce.

„Każdy racjonalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że rolą rząd nie jest jeżdżenie po kraju pociągiem” – mówi PAP Jażdżewski. Podkreśla jednocześnie, że Platforma stara się w ten sposób przekonać wyborców, że władza jest blisko ludzi. Brak tego poczucia leżał u podstaw przegranej PO w wyborach prezydenckich – zauważa.

„Ta strategia się sprawdziła – PO już nie traci w sondażach, a przynajmniej nie drastycznie. Ten upadek, który po kolejnych taśmach wydawał się być niemalże nieuchronny – został zatrzymamy” – ocenia Jażdżewski.

„Natomiast po pierwsze nie wiadomo jeszcze, jakie trupy są w szafie partii rządzącej. Na pewno jest ich więcej niż u opozycji, to naturalne po ośmiu latach rządów. Mogą być jeszcze nieprzewidziane elementy kampanii wyborczej, które Platformie bardzo zaszkodzą” – mówi.

„Natomiast wygrana (PO-PAP) nie wydaje się prawdopodobna. To znaczy nie wiadomo, gdzie są rezerwy. Rezerwą może być kompromitujący się Paweł Kukiz, natomiast ci wyborcy będą raczej przepływać do PiS niż do PO, albo w ogóle nie będą głosować” – uważa.

W ocenie Jażdżewskiego Platforma będzie jednak prawdopodobnie – tak jak PiS – „zyskiwać na ostatnim odcinku”.

„PO zatrzymała upadek, teraz czekamy, co mają w rękawie. Pytanie, do jakiego rodzaju elektoratu, do jakiej retoryki odwołają się partie na ostatniej prostej” – mówi.

„Moim zdaniem jest teraz moment oddechu, odbicia dla PO, ale jeśli zabraknie im energii, a wydaje się, że im po prostu brakuje energii – poza rządem, poza Ewą Kopacz, tam nie widać, żeby im się chciało. Jeśli tak to będzie wyglądać, to moim zdaniem porażkę mają gwarantowaną” – konkluduje Jażdżewski.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*