Horbaczewski: tarcia i chłodne relacje między rządem a nowym prezydentem

fot.PAP

fot.PAP

Spodziewam się tarć między rządem a nowym prezydentem – mówi PAP politolog dr Hubert Horbaczewski. Jego zdaniem relacje między Andrzejem Dudą i gabinetem Ewy Kopacz będą chłodne. Ocenia też, że prezydent będzie próbował działać na rzecz PiS w kampanii wyborczej.

 

„Jeżeli chodzi o ten obecny rząd do wyborów, to przypuszczam, że to będą dosyć chłodne relacje” – mówi Horbaczewski.

Ocenia, że najprawdopodobniej do jesieni, kiedy to – jak się spodziewa – nastąpi zmiana rządu, nie będzie „zbyt wielu istotnych decyzji do podjęcia i koniecznych pól do ewentualnej kooperacji między prezydentem a rządem”.

Horbaczewski uważa, że Andrzej Duda raczej będzie starał się w kwestiach światopoglądowych „hamować zapędy rządu Platformy Obywatelskiej”.

Według eksperta Duda będzie starał się wesprzeć PiS w kampanii parlamentarnej. „Nie należy mieć złudzeń – każdy prezydent ma swoje środowisko polityczne. Jesteśmy w gorącym okresie kampanii wyborczej, w związku z tym należy się spodziewać, że prezydent – oczywiście z zachowaniem pewnego umiaru – jednak będzie próbował działać na rzecz swojego środowiska i jego zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych” – mówi Horbaczewski.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*