Floryda: Strzelanina na zebraniu Rady Szkolnej

– To niemal graniczy z cudem, że nikt z zatrzymanych, do którego z odległości 2 metrów strzelał Clay Duke  nie odniósł żadnych obrażeń – mówi policja. We wtorek w Panama City na Florydzie podczas rutynowego zebrania władz okręgu szkolnego, 56-letni mężczyzna grożąc bronią uprowadził 6. jej członków, reszcie zebranych kazał opuścić pomieszczenie. 
fot.AP/ Clayy Duke celuje do członków Rady Szkolnej

Napastnik namalował na ścianie farbą w spray’u ogromną literę V symbolizującą wandetę (vendetta), a następnie oświadczył zatrzymanym, że zarówno oni, jak i on sam jeszcze dziś zginą. Kurator Bay District Schools, Bill Husfelt próbował negocjować z napastnikiem wypuszczenie pozostałych kolegów. Jednak bezskutecznie.

 Mężczyna oddał 14 strzałów do siedzących przed nim członków Rady Szkolnej, a następnie, postrzelony przez szkolnego ochroniarza, odebrał sobie życie.

Wcześniej dramatyczną próbę odebrania broni szaleńcowi podjęła jedna z kobiet, które opuściły salę. Ginger Littleton podeszła napastnika od tyłu i uderzyła go torebką. Szybko obezwładnionej kobiecie, Duke pozwolił wyjść z pomieszczenia.

Dopiero interwencja emerytowanego policjanta, szefa szkolnej ochrony, Mike’a Jonesa pozwoliła obezwładnić szaleńca. Postrzelony – upadł na podłogę, przystawił sobie do skroni pistolet oddając samobójczy strzał.

Z żoną Clay’a Duka, byłą nauczycielką dystryktu, w ubiegłym roku nie przedłużono umowy o pracę. Mężczyzna był w przeszłości skazany na 5 lat więzienia za prześladowanie i czynny atak z bronią na swoją była dziewczynę.

Zobacz wideo z zajścia:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dsgI00ukuH8[/youtube]

MB (CNN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Wideo, Wydarzenia

Comments

 1. krzys
  krzys 15 grudnia, 2010, 20:21

  Zostali bez srodkow do zycia i facet nie wytrzymal

  Reply this comment
 2. krolik
  krolik 15 grudnia, 2010, 21:37

  ..chcial miec chwilke uwagi w mediach…. moze czas dac miejsce by samobojcy odchodzili przy uwadze mediow w godniejszych warunkach i bezstresowo dla otoczenia…?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*