Facebook ma już miliard użytkowników

W miniony czwartek Mark Zuckerberg poinformował, że Facebook osiągnął magiczną liczbę miliarda aktywnych użytkowników, którzy każdego miesiąca używają stworzonego przez niego portalu społecznościowego. W imieniu swojego zespołu absolwent Harvardu podziękował wszystkim za współpracę.

fot. Jason McELweenie/ Mark Zuckerberg, współzałożyciel i dyrektor generalny Facebooka

O tym, że Facebook ma już 1 miliard użytkowników Mark Zuckerberg poinformował za pośrednictwem newsroomu swojego portalu. „Stworzenie sieci łączącej miliard ludzi to niesamowite uczucie. To moje największe życiowe dokonanie. (…) Mam nadzieję, że w przyszłości połączymy ze sobą resztę świata”, napisał.

Aby osiągnąć magiczną liczbę miliarda użytkowników portal Zuckerberga musiał poczekać 8 lat.  To jednak i tak niewiele; Tomasz Grynkiewicz w piątkowej Gazecie Wyborczej pisze, że wg. szacunków naukowców „światowej populacji udało się dobić do miliarda gdzieś w okolicach 1804. Facebookowi w internecie wystarczyło 8 lat.” Podobnym wyczynem w internecie może pochwalić się jedynie Google i YouTube.

W ciągu 8 lat istnienia na Facebooku zamieszczono 219 mld zdjęć, a ponad połowa użytkowników używa portalu obecnie przez własny telefon komórkowy.

Informacja o miliardzie użytkowników na Facebooku na pewno pomoże osłodzić porażkę giełdową, której od maja 2012 roku doświadczają akcje portalu, których cena stale spada. Jedna akcja portalu kosztuje obecnie ok. 22 dolarów.

AS

Zobacz film promujący sukces miliarda użytkowników:
http://www.youtube.com/watch?v=c7SjvLceXgU&feature=player_detailpage

Categories: Wideo, Wydarzenia

Comments

 1. boomo
  boomo 6 października, 2012, 19:16

  czy zalicza sie do tego mydelko fa i mydelko dove lub inne wyroby owlasnych nazwach

  Reply this comment
 2. Mada_Faka
  Mada_Faka 6 października, 2012, 23:25

  „wg. szacunków naukowców „światowej populacji udało się dobić do miliarda gdzieś w okolicach 1804. Facebookowi w internecie wystarczyło 8 lat” – naukowcy to jednak genusze sami w sobie….
  wg szacunkow madafaki , stan jego konta osobistego osiagnie kwote 1 miliarda w okolicach 6456 roku,Facebookowi wystarczylo na to 8 lat….
  tylko co jedno z drugim ma qwa wspolnego???

  Reply this comment
 3. Czytelnikpostow
  Czytelnikpostow 7 października, 2012, 06:39

  Ty Mada_Faka tylko płodzisz głupie posty. Bierz przykład z Facebooka i się rozmnażaj.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*