Ekspert: dzieci uchodźców przechodzą piekło

fot.PAP

fot.PAP

Uchodźcy to nie tylko młodzi mężczyźni uciekających przed wojną; wśród nich są całe rodziny, w tym dzieci i to te najmłodsze. „Te dzieci przechodzą piekło, musimy im pomóc” – mówi PAP Babar Baloch z UNHCR w Budapeszcie.

 

Jak mówi PAP Babar Baloch, wśród uchodźców jest wiele kobiet i dzieci, które, podobnie jak inni, muszą czekać tygodniami na zezwolenie na dalszą część podróży. Wiele dzieci nie przeżywa ucieczki.

„Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni o dzieci, ponieważ przeszły wiele. Przeszły traumę w swoich krajach” – podkreśla.

Jak dodaje, „wielu z nas widziało te straszne obrazy, jak zdjęcie martwego dziecka wyrzuconego przez morze na brzeg Turcji”. Baloch zaznacza, że ten „kryzys dotyczy także dzieci, które przechodzą piekło i cierpią”.

„Dlatego musimy im pomóc i dlatego prosimy węgierskie władze, ale także całą Europę, by pomogła Węgrom i innym krajom, jak Grecja czy Włochy, poradzić sobie z tym problemem” – mówi przedstawiciel UNHCR.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Comments

  1. martusia
    martusia 29 września, 2015, 02:55

    Co za bzdury o tym dziecku wyrzuconym na brzeg w Turcji – to byl synek PRZEMYTNIKA LUDZI – to ON jest winny smierci swojego synka…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*