Ekspert: Duda chce być ludzką twarzą PiS, a nie „zakapiorowatą”, którą straszy PO

fot.PAP

fot.PAP

Andrzej Duda chce być ludzką twarzą PiS, a nie „zakapiorowatą”, którą straszy PO – mówi PAP Agata Wiśniewska z Krytyki Politycznej. Podkreśla też, że w dniu inauguracji Duda zwracał się kolejno do polityków, ludzi Kościoła i „obrońców krzyża” sprzed Pałacu Prezydenckiego. „A gdzie jest reszta Polaków?” – pyta.

 

Wiśniewska oceniła, że bardzo ciekawa była dynamika całego dnia inauguracji prezydentury Andrzeja Dudy.

„Było widać jak zmienia się to, co mówi Andrzej Duda. Ta dynamika mogła wielu ludzi trochę wystraszyć. (…) Duda mówił cały czas tylko do tych, przed którymi stał. W Sejmie tylko do polityków, w kościele – do ludzi Kościoła, a pod Pałacem Prezydenckim – do obrońców krzyża. A gdzie jest reszta Polaków? Oni się nie pojawili w tej opowieści” – dodała.

Oceniła jednocześnie, że Andrzej Duda chce być „takim dobrym prezydentem dla każdego, trochę wujkiem”. „Chce też być ludzką twarzą PiS-u, nie taką +zakapiorowatą+, którą straszy PO’ – dodała Wiśniewska

Zaznaczyła, że nowym elementem było wyjście zaprzysiężonego prezydenta na ulicę, spotkanie z ludźmi. Jej zdaniem, miało to m.in. „pokazać siłę Dudy”.

Wiśniewska oceniła, że dla wielu ludzi, którzy wyszli w czwartek na ulice Warszawy, dzień inauguracji Dudy był „świętem Polski”. „To święto miało trochę uskrzydlić Andrzeja Dudę. On tak naprawdę najpewniej czuł się jak szedł ulicami Warszawy, przybijał +piątki+ i ściskał dłonie ludzi, którzy tam stali” – dodała.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*