Atak nożownika na uczelni w Teksasie

20-letni Dylan Quick, który powiedział policji, że od lat marzył o zabijaniu, usłyszał zarzuty pchnięcia nożem 14 osób w college’u w Teksasie.

fot.venividiviciteens.blogspot.com/ Dylan Quick bardzo lubił czytać i po ukończeniu college'u planował dalsze studia

fot.venividiviciteens.blogspot.com/ Dylan Quick bardzo lubił czytać i po ukończeniu college’u planował dalsze studia

Quick zaatakował we wtorek studentów Lone Star College w okolicy Houston. Wielu ranił w twarz i szyję. Cztery osoby trafiły śmigłowcami do szpitala, dwie znajdowały się w stanie krytycznym. W środę rano ich stan określono jako dobry.

Policja otrzymała telefon alarmowy tuż po 11.00 lokalnego czasu z informacją, że ktoś biega „z budynku do budynku” i atakuje nożem uciekających w popłochu studentów. Na szczęście, zanim policja mogła zakuć szaleńca w kajdanki, obezwładniła go grupa studentów.

Quickowi postawiono trzy zarzuty ataku z użyciem broni. Prawdopodobnie był to nóż ze składanym ostrzem, który złamał się podczas ataku – część ostrza utknęła w ranie jednej z ofiar.

Biuro szeryfa powiatu Harris poinformowało w oświadczeniu, że oskarżony planował atak na kampusie w Cypress już od jakiegoś czasu. Ponadto powiedział policji, że marzył o zabijaniu ludzi nożem od czasów podstawówki.

Jeden ze studentów wypowiedział się o sprawcy, że jest „ekscentryczny, ale przyjazny”. Podobno często chodził w rękawiczkach i słynął z tego, że nosił wypchane zwierzęta.

Quick urodził się jako osoba niesłysząca i od siódmego roku życia nosi implant pomagający mu słyszeć. W pierwszym tygodniu kwietnia na blogu studenta Lone Star pojawił się artykuł o tym, jak Quickowi udało się w dzieciństwie przezwyciężyć niepełnosprawność.

as

Zobacz materiał stacji KHOU-TV:

Categories: Ameryka, Wideo, Wydarzenia
Tags: Teksas

Comments

 1. Rysiu
  Rysiu 10 kwietnia, 2013, 18:41

  Hmmmm.
  Dobrze, ze ten pacan nie marzyl o zabijaniu ludzi pistoletem. Mozna smialo powiedziec, ze to wszystko moglo inaczej sie skonczyc.
  I jak tutaj nie wspomniec o idiocie z NRA, ktory stwierdzil, ze „pistolety nie zabija ludzi, ludzie zabijaja ludzi”?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*