Wyjątki w przepisach, o których musisz wiedzieć

fot.Larry W. Smith/EPA

fot.Larry W. Smith/EPA

Przed tygodniem informowaliśmy o zmianach wprowadzonych przez Federal Motor Carrier Safety Administration, a tu już nadchodzą następne. Dotyczyć będą głównie wyjątków w prawie.

Fixing America’s Surface Transportation Act (FAST Act) jest aktem zatwierdzonym przez obecną administrację; w jego założeniach na przełomie następnych pięciu lat zaplanowano wydatki na restrukturyzacje dróg, mostów, systemów transportowych oraz kolei. FAST Act zmusił FMCSA do zmiany pewnych przepisów tak, aby były zgodne z ustawowymi wymaganiami.

Wyjątki autoryzowane przez FMCSA będą ważne przez kolejnych 5 lat, a nie jak dotychczas przez 2 lata. Ich przedłużenie również będzie ważne na kolejnych 5 lat. Nowe przepisy zezwalają tym, którzy otrzymali odmowę na uzyskanie specjalnych ustępstw na ponowne złożenie aplikacji wraz z wyjaśnieniem przyczyn odmowy.

FAST Act wprowadził na stałe trzy istniejące już wyjątki dotyczące obowiązkowej 30–minutowej przerwy w prowadzeniu pojazdu komercyjnego (po ośmiu godzinach prowadzenia pojazdu kierowca jest zmuszony do 30–minutowej przerwy).
Pierwsze zostało przyznane dla The National Mix Concrete Association, gdzie kierowca może wliczyć 30–minutową przerwę w czas spędzony na firmowym terminalu bądź na budowie. Drugie ustępstwo należy do California Farm Bureau Federation; zezwala ono kierowcom, którzy transportują pszczoły na ciągła jazdę bez respektowania obowiązkowej przerwy. I trzecie przyznane The Agricultural and Food Transporters Conference zaadresowane do kierowców transportujących zwierzęta hodowlane.

Firmy transportowe przewożące na przyczepie pojazdy rekreacyjne mogą używać zarówno elektronicznych dzienników pokładowych – ELD, jak i tradycyjnych papierowych.

Kierowcy betoniarek są zwolnieni z prowadzenia dziennika godzin pracy jeżeli :
– operują w promieniu nie większym niż 100 mil od swojej bazy
– nie pracują dłużej niż 14 godzin
– po każdych 14 godzinach pracy muszą mieć minimum 10 godzin ciągłego wypoczynku
– W przeciągu 14-godzinnego dnia pracy nie mogą prowadzić
pojazdu komercyjnego dłużej niż 11 godzin.
– Firma zatrudniająca kierowców betoniarek musi prowadzić
na bieżąco dziennik przepracowanych godzin.

Obecnie wszystkie stany są uprawnione do anulowania zezwoleń na przewożenie niebezpiecznych materiałów. Kierowcy, którzy transportują tysiąc lub mniej galonów oleju napędowego, diesla mogą operować bez wspomnianego zezwolenia, jeżeli są zatrudnieni w firmach przewożących olej napędowy do kombajnów, przemysłu chemicznego i farm. Może to być maksymalnie tysiąc galonów, a kontener, w którym znajduje się olej napędowy, musi być odpowiednio oznakowany.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers !

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*