Sztuczna inteligencja w twojej ciężarówce

fot.arch. All About Trucks

fot.arch. All About Trucks

Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości wszystkie duże firmy transportowe będą wyposażały swoje ciężarówki w to urządzenie. Oczywiście i dzisiaj każdy może zamontować kamery w swoim pojeździe, ale to, co proponuje nam firma NetraDyne, to jakby porównać telewizję analogową z cyfrową. Nowy system bezpieczeństwa wideo został stworzony z myślą o bezpieczeństwie drogowym, ale z perspektywy kierowcy.

Platforma „Driver-i”, wymawiana jako „driver eye”, czyli oko kierowcy, jest wyposażona w system czterech kamer umożliwiających obserwacje pola w promieniu 360 stopni. Kamery podają obraz na żywo, który następnie przechodzi przez moduł graficzny, w którym odbywa się ponad trylion kalkulacji na sekundę. Obliczenia wykorzystywane są przez sztuczną inteligencję, która jest w stanie kopiować procesy myślowe zachodzące w ludzkim mózgu podczas prowadzenia pojazdu. Driver-i monitoruje zarówno obiekty ruchome, jak i stacjonarne innych uczestników ruchu, pieszych, znaki drogowe, światła, pogodę, kondycję drogową i potrafi prawidłowo zidentyfikować agresywne zachowanie na drodze, co pomaga w oszacowaniu ryzyka.

W razie krytycznego zajścia system przesyła wideo do firmy transportowej i ocenia zarówno negatywne zachowania kierowcy (przekroczenie szybkości, ostre hamowanie, itp.) jak i daje pozytywną ocenę za prawidłowe reakcje.

Ale platforma nie jest ograniczona tylko do analizy jazdy. Znajduje się na niej również program oparty na chmurze spełniający funkcję centrum zarządzania bezpieczeństwem. Daje on menedżerom odpowiednie narzędzia pomagające w prawidłowym zarządzaniu kompanią transportową.

Współzałożyciel NetraDyne, Avneesh Agrawal, zapewnia, że platforma Driver-i chroni kierowców zawodowych, sprzyja współpracy i pomaga w rozwoju biznesu transportowego.
Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*