Odcinek 62. Ekologiczne i aerodynamiczne. Ustawodawcy biorą się za ciężarówki

Odcinek 62. Ekologiczne i aerodynamiczne. Ustawodawcy biorą się za ciężarówki

Chociaż sezon wakacyjny w pełni – i rozstrzygnięcie najważniejszych spraw, jak chociażby data wprowadzenia elektronicznych kart pracy (log books), nastąpi tuż po okresie urlopowym – to w transporcie i tak ciągle coś jest na wokandzie.

Rząd federalny zajął się propozycją zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (greenhouse gas emission) dotyczącą średnich i dużych ciężarówek. Propozycja ta została podzielona na trzy fazy: pierwsza do roku 2021, a następne kolejno do 2024 i 2027. Inicjatywa będzie dotyczyła nowych pojazdów i skupi się głównie na zmniejszeniu zużycia paliwa.

Po raz pierwszy poruszono też problem naczep. Ważnym punktem będzie poprawa ich aerodynamiki, zmniejszenie wagi i używanie nowych standardów opon.

Również w Senacie rozpatrywana jest propozycja wprowadzenia dłuższych naczep używanych w składach dwu- i trzynaczepowych. Tę metodę stosują głównie FedEx i UPS. Do tej pory naczepy liczyły po 28 stóp, a proponowana zmiana to długość 33 stóp. Cały skład wydłuży się o 10 stóp, co umożliwi przewoźnikom zwiększenie ładowności o 18 procent. Jednakże pomimo rozmów i negocjacji prezydent Obama zapowiedział, że sprzeciwi się temu projektowi.

Odchodząc od polityki, chętnie zaprezentujemy dwa produkty, które weszły ostatnio na rynek, a nie są dostatecznie znane. Oba zostały wyprodukowane i zaprezentowane przez firmę Minimizer. Pierwszy to slick plate, czyli śliska płyta, wykonana z poly plastic. Nakłada się ją na piąte koło, dzięki czemu nie musimy używać smarów, a żywotność koła znacznie się wydłuża. Płyta przychodzi ze wszystkimi potrzebnymi elementami do zamontowania. Spawanie czy wiercenie otworów jest niepotrzebne. Gwarancja na pięć lat.

Drugą nowością jest specjalny warsztat (tandem work bench), który nakłada się na tylne koła ciągnika. Jest odpowiednio zabezpieczony i może udźwignąć do 300 funtów narzędzi. Ma dwie ruchome szuflady i jedną na stałe, głębszą. Kupując ten warsztat, otrzymujemy również gwarancje do końca życia. Wszyscy użytkownicy twierdzą, że znacznie ułatwia życie mechanika.

Pozdrawiamy i życzymy bezpiecznej, szerokiej drogi!

All About Trucks

fot.PeterKraayvanger/pixabay.com

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*