Odcinek 49. Omijamy korki

Odcinek 49. Omijamy korki

Dla kierowcy ciężarówki każda minuta stracona w korkach to minuta nie do odzyskania. Stoisz w miejscu, a w dokumentach musi być zaznaczone, że jedziesz. Zimą – zła pogoda, latem – roboty drogowe, a dodatkowo godziny szczytu doprowadzają do szału nawet najspokojniejszych braci za kółkiem. Mamy więc dla was małą pomoc drogową, która pozwoli uniknąć najbardziej zatłoczonych dróg w Ameryce.

ATRI (American Transportation Research Institute) stworzył listę stu najbardziej zakorkowanych autostrad w Ameryce. Pierwsza dziesiątka to:
1. Fort Lee, NJ: I-95 i SR 4
2. Chicago, IL: I-290 i I-90/I-94
3. Atlanta, GA: I-285 i I-85 (north)
4. Cincinnati, OH: I-71 i I-75
5. Houston, TX: I-610 i IUS 290
6. Houston, TX: I-45 i US 59
7. St. Louis, MO: I-70 i I-64 (west)
8. Los Angeles, CA: SR 60 i SR 57
9. Louisville, KY: I-65 i I-64/I-71
10. Austin, TX: I-35

Numerem jeden na tej niechlubnej liście jest George Washington Bridge, który łączy Nowy Jork i New Jersey. Wyprzedził on corocznego zwycięzcę tego rankingu, czyli Chicago Circle Interchange (#2 powyżej). Analitycy z ATRI winą za ciągłe przestoje na tym moście obarczają niekończące się naprawy na najwyższej platformie.

Przeprowadzone badania dotyczące opóźnień drogowych ciężkiego transportu drogowego zostały przeprowadzone w 250 miejscach na drogowej mapie całego kraju. Specjalne aplikacje i dane bezpośrednio od firm transportowych znacznie ułatwiły ich analizę i w dużej mierze poprawiły dokładność tych badań. Wielu z przewoźników korzystając z tych danych, może lepiej zaplanować trasy przejazdów dla swojego taboru. Zaoszczędza to zarówno czas, jak i wydatki na paliwo. Również wiele stanów śledzi analizy przeprowadzone przez ATRI i kieruje większą cześć funduszy przeznaczonych na infrastrukturę we wskazane miejsca, aby usunąć zaistniałe problemy.

Gdybyście chcieli sprawdzić, gdzie w USA jest 100 najbardziej zakorkowanych autostrad, wystarczy odwiedzić stronę ATRI: www.atri-online.org. A potem już tylko pozostanie omijać je szerokim łukiem.
Szerokiej drogi!

All About Trucks

fot.Larry W. Smith/EPA

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*