Odcinek 32. Świąteczny prezent dla tirowców. Będzie mniej biurokracji

Odcinek 32. Świąteczny prezent dla tirowców. Będzie mniej biurokracji

W 2011 roku prezydent Obama zarządził, aby wszystkie agencje federalne zredukowały lub zlikwidowały nieskuteczne, przestarzałe przepisy dotyczące prywatnego sektora gospodarki. Podejmując tę rękawicę, DOT wyszło z własną inicjatywą i 9 grudnia ogłosiło propozycję, którą cały biznes transportowy może uznać za prezent gwiazdkowy.

Federal Motor Carrier Safety Administration (FMCSA) wprowadza nowe przepisy dotyczące inspekcji ciężarówek przed i po pracy (pre-trip i post-trip inspections).

No-defect DVIR Rules (Driver Vehicle Inspection Report – DVIR), czyli nowe regulacje, mówią, że jeśli kierowca podczas inspekcji nie stwierdzi żadnych usterek, to nie musi wypełniać pisemnej wersji raportu. W rezultacie zaoszczędzi to czas pracy na kwotę 1,7 miliarda dolarów rocznie, nie wspominając o tonach papieru.

Według analiz przeprowadzonych przez FMCSA zawodowi kierowcy spędzają około 46,7 miliona godzin rocznie na wypełnianiu raportów z inspekcji, nawet kiedy nie istnieją żadne usterki mechaniczne czy jakiekolwiek inne zagrożenie bezpieczeństwa. A takie właśnie inspekcje w całym biznesie transportu ciężarówkami stanowią około 95 procent. Oznacza to, że kierowcy marnują swój drogocenny czas na bezsensowną biurokratyczną robotę, która w rankingu wszystkich agencji federalnych na najbardziej marnujące czas zajęcie zajęła 19. pozycję.

Amerykańscy brokerzy powinni skoncentrować się bardziej na dostarczaniu wszelkich dóbr do sklepów, hurtowni, fabryk i na budowy, zamiast marnować czas na robotę dla gryzipiórków. Jednym słowem, ukłon dla DOT! Cieszymy się, że możemy przekazywać takie informacje i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich więcej. Szerokiej drogi!

All About Trucks

Artykuł powstał na podstawie informacji podanej przez Anthony’ego Foxxa, sekretarza transportu USA, opublikowanej na oficjalnej stronie DOT.

odcinek 32 picture 2

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*