Odcinek 18. 5 wskazówek oszczędzających czas i pieniądze właścicielom ciężarówek

Odcinek 18. 5 wskazówek oszczędzających czas i pieniądze właścicielom ciężarówek

Zrób budżet i kontroluj wydatki

W twoim biznesie budżet jest podstawowym narzędziem pozwalającym podejmować trafne decyzje w lokowaniu funduszy i planowaniu prawdopodobnych wydatków na nadchodzący rok. Trzymaj dziennik bieżących wydatków oraz elektroniczne kopie wszystkich rachunków, włączając w to rachunki za jedzenie, paliwo i utrzymanie ciężarówki.

Dzięki budżetowi będziesz w stanie monitorować przychody i rozchody znacznie lepiej. Nabierze to znaczenia w chwili, kiedy zapłata za wykonana prace opóźni się. Wiadomo, że im szybciej otrzymasz czeka, tym szybciej dokonasz depozytu i szybciej możesz dysponować gotówką. Współpracuj z brokerami czy firmami transportowymi, które oferują elektroniczne metody dostarczania dokumentów, co znacznie przyspiesza przepływ gotówki na twoje konto ( TRANSFLO Mobil i TRANSFLO Velocity z Pegasus TransTech).

Znajdź najbardziej ekonomiczny plan telefoniczny i używaj darmowego Internetu
Aplikacje telefoniczne są genialnym narzędziem ułatwiającym życie nie tylko kierowcom ciężarówek. Należy jednak pamiętać, że mogą one zużywać znaczną część naszego miesięcznego planu telefonicznego. Obecnie wybór aplikacji jest tak duży, ze na pewno każdy znajdzie najbardziej odpowiednią do jego potrzeb i wymogów.

Polecamy aplikacje dla kierowców, dzięki którym można przesyłać dokumenty elektronicznie oraz umożliwiające wysyłanie i odbieranie wiadomości, przy równoczesnym oszczędzaniu planu.
Wiele „truck stopów” oferuje darmowy bezprzewodowy Internet. W miarę możliwości wykorzystujcie tą dogodność. Jeżeli wozicie ładunki do Kanady czy Meksyku sprawdźcie, jakie taryfy obowiązują w tych krajach, co pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek.

Wykorzystujcie oferty truck stopów
Wiele z truck stopów oferuje karty dla stałych klientów. Gromadzimy na nich punkty za zatankowane galony paliwa oraz za posiłki nabyte w restauracjach. Za zarobione punkty można otrzymać darmowy prysznic czy napoje. Niektóre z kart również oferują zniżki na posiłki jak i towary sklepowe.

fot.Panoha/Wikipedia

fot.Panoha/Wikipedia

Unikajcie niepotrzebnych opłat bankowych
I znowu powracamy do budżetu. Musicie wiedzieć, że banki mają ponad 40 różnego rodzaju karnych opłat, których musimy unikać. Są to łatwe pieniądze dla banku, a wyrzucone w błoto dla was.
Najczęściej stosowane opłaty karne to przekroczenie stanu konta (overdraft fee) i zbyt niski stan konta (low balance fee). Bieżące monitorowanie stanu konta i prawidłowe dysponowanie dostępnymi funduszami uchroni nas przed zbyt niskim bilansem, natomiast dopisanie się w naszym banku do tzw.overdraft protection program chroni nas przed zbytecznymi opłatami.

Mądrze wybieraj ładunki i brokerów
Będąc swoim własnym szefem możesz decydować, z kim współpracować i jakie ładunki przewozić. Zawsze szukaj brokerów, którzy maja dobrą reputację i markę. Oni oferują najlepiej płatne ładunki i doceniają niezawodnych przewoźników.

Jeżeli ładunek nie może być dostarczony zgodnie z twoim harmonogramem i musisz dołożyć ekstra godziny pracy, żądaj rekompensaty. Już podczas jazdy do odbiorcy szukaj ładunku powrotnego, aby zapobiec pustym „przelotom” (deadhead).

Przypominamy, że profesjonalni kierowcy 21 wieku muszą bezustannie podnosić swoją zawodowa wiedzę. All About Trucks jest firmą, która od lat pomaga i edukuje. W tym roku również organizujemy całodniowe seminarium we współpracy z byłymi oficerami DOT, lokalną policja oraz prawnikiem specjalizującym się wyłącznie w prawie dotyczącym transportu.

Szczegóły na naszej stronie www.Allabouttrucks.com

WE SERVE TRUCKERS

fot.PRA/Wikipedia

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*