Nowy w branży? Jest pomoc!

fot.Veronica538/Wikipedia

fot.Veronica538/Wikipedia

Nareszcie Federalna Administracja Bezpieczeństwa Przewoźników (Federal Motor Carrier Safety Administration, FMCSA) poczyniła jakieś kroki, aby pomóc w edukacji kierowców i właścicieli przedsiębiorstw transportowych, a nie tylko egzekwować przepisy, które do tej pory nie były przekazywane w odpowiedni i zrozumiały sposób.

Program New Entrant jest programem stworzonym specjalnie dla nowych właścicieli kompanii transportowych. Pomaga w zrozumieniu przepisów i odpowiedzialności, jaka spoczywa na barkach tychże firm przez pierwsze osiemnaście miesięcy istnienia. Wyjaśnia, w jaki sposób FMCSA i jej stanowi partnerzy monitorują przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, w jaki sposób przeprowadzają pierwszy audyt, jakie dokumenty są wymagane i czego można się spodziewać. Najłatwiej odnaleźć wspomnianą stronę wpisując w Google hasło „New Entrant Program”.

Warto przypomnieć, że każda firma, która otrzymała numer USDOT, przez pierwsze osiemnaście miesięcy jest uznawana jako nowy kandydat – New Entrant. FMCSA chcąc mieć pewność, że nowy kandydat stosuje się do istniejących zasad bezpieczeństwa, w ciągu dwunastu miesięcy przeprowadzi audyt bezpieczeństwa.

Po otworzeniu strony internetowej www.ai.fmcsa.dot.gov odnajdujemy odpowiedzi na trzy kluczowe pytania:
1. W jaki sposób FMCSA monitoruje przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa przez twoją firmę?
2. Jak najbezpieczniej funkcjonować?
3. Jak przygotować się do pierwszej kontroli bezpieczeństwa?

Na tym samym portalu znajdziecie również odpowiedź na pytanie, jak zareagować na list, który otrzymaliście od DOT. Nasi klienci wielokrotnie dzwonią w panice, pytając co mają zrobić, gdyż otrzymali jakieś rządowe pismo i są bardzo zaniepokojeni, nie wiedząc czego chce od nich FMCSA. W większości wypadków nie ma powodów do niepokoju, a wszystko wyjaśnia właśnie strona programu New Entrant.

Reasumując, jeśli jesteś nowy w branży transportowej, nie znajdziesz lepszej formy pomocy w prawidłowym prowadzeniu firmy niż witryna FMCSA – New Entrant Program.
Począwszy od pierwszych kroków, poprzez przepisy, podpowiedzi jak najbezpieczniej wywiązywać się z obowiązków, jak przygotować się do audytu, aż po centrum pomocy, gdzie możesz otrzymać odpowiedzi na inne nurtujące pytania. To wszystko znajdziesz właśnie tam.
Polecamy i zachęcamy chociażby do przeglądnięcia tej strony, a zastosowanie się do rad tam zawartych może ustrzec przed zbędnymi wydatkami, a na pewno przed niepotrzebnymi nerwami.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*