Nowy program szkolenia zawodowych kierowców

Nowy program szkolenia zawodowych kierowców

Na początku marca FMCSA (Federal Motor Carrier Safety Administration) opublikowało propozycję programu szkolenia dla nowych kierowców zawodowych (Entry Level Driver Training). W propozycji tej zawarte są standardy, które będą obowiązywały osoby zdające na zawodowe prawo jazdy.

Osoba ubiegająca się o prawo jazdy klasy A (Class A CDL) musi odbyć przynajmniej 30-godzinne szkolenie za kierownicą pojazdu komercyjnego, z czego przynajmniej 10 godzin na placu manewrowym. Kandydat na zawodowego kierowcę musi przejeździć 10 godzin po publicznych drogach lub odbyć 10 kursów na tychże drogach, z których każdy musi trwać przynajmniej 50-minut.

Propozycja nie wspomina, ile czasu kandydaci na kierowców powinni spędzić na wykładach. Natomiast wszyscy ubiegający się o prawo jazdy klasy B (Class B CDL) muszą odbyć przynajmniej 15-godzinny trening za kierownicą, z czego siedem godzin praktycznej jazdy po drogach publicznych.

Według nowych propozycji, w sytuacji kiedy student wyjeździ przewidzianą liczbę godzin, a nadal nie wykazuje odpowiednich umiejętności w prowadzeniu ciężarówki lub autobusu, instruktor nie może wydać certyfikatu ukończenia treningu. Powinno to w przyszłości zmniejszyć liczbę wypadków i jednocześnie dzięki sprawniejszej jeździe, zredukować ilość przeglądów i napraw.

Nowa formuła szkolenia wejdzie w życie dopiero po trzech latach od momentu, kiedy zostaną ogłoszone finalne przepisy. FMCSA przyjmuje publiczne komentarze do 6 kwietnia tego roku. Według nowych propozycji wszystkie szkoły nauki jazdy dla kierowców CDL muszą sprostać pewnym wymaganiom programu nauczania, być zarejestrowane w rejestrze Training Providers Registry oraz są zobowiązane przesyłać drogą elektroniczną certyfikaty ukończenia treningu każdego uczestnika.

Po raz pierwszy w historii cały sektor szkolenia zawodowych kierowców będzie objęty konkretnymi przepisami. Ma to na celu wyeliminowanie wszystkich szkół nauki jazdy, które „produkują” zawodowych kierowców w ciągu jednego dnia, nie dając im dostatecznego wyszkolenia i stwarzając tym samym większe zagrożenie na drogach.

Jednocześnie apelujemy, aby wszyscy, którzy troszczą się o swój biznes zarezerwowali datę 4 czerwca. Tego dnia odbędzie się coroczne seminarium DOT, podczas którego wszyscy uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu CSA, ubezpieczeń, DOT Audit i wielu innych zagadnień. Będzie również możliwość zasięgnięcia porady bezpośrednio od oficera DOT, konsultanta ubezpieczeniowego, prawnika i innych specjalistów. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www.allabouttrucks.us

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS . We serve truckers.

fot.overdriveonline.com

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*