Nowa administracja a sektor transportowy

fot.dell640/123RF Stock Photos

fot.dell640/123RF Stock Photos

W ostatni piątek prezydent Trump wydał rozporządzenie, które nakazuje wszystkim agencjom zamrożenie wszelkich czynności związanych z wprowadzaniem nowych regulacji aż do momentu, kiedy administracja je przejrzy i ewentualnie zatwierdzi.

Do tej pory nie wiadomo jednak, czy rozporządzenie to będzie miało jakikolwiek wpływ na sektor transportu, ponieważ według dołączonej do niego notatki (wydanej przez szefa sztabu Reince’a Priebiusa) wdrażane przepisy dotyczące „zdrowia, bezpieczeństwa, finansów i obrony narodowej” powinny być kontynuowane. Rzecznik FMCSA Duane DeBruyne stwierdził, że agencja bada, czy takie postępowanie będzie miało jakikolwiek wpływ na jej pracę w przyszłości.

Jednakże raport agencji z grudnia 2016 roku dotyczący nowych przepisów wyraźnie wskazuje na to, że w ostatniej fazie sprawowania władzy administracja prezydenta Obamy nie opublikowała żadnych nowych regulacji dotyczących transportu.

Natomiast Lane Kidd, dyrektor Trucking Alliance przypomina, że podobne zarządzenia to standardowe procedury wydawane przez administrację nowego prezydenta. A dla wszystkich sceptyków, którzy nadal nie wierzą, że elektroniczne dzienniki pokładowe (Electronic Logging Devices, ELDs) będą obowiązkowe od grudnia tego roku, ma następującą wiadomość: „Przepisy dotyczące dzienników pokładowych ELD nie zostały objęte zarządzeniem prezydenta Trumpa, ponieważ są one już obowiązującym i zatwierdzonym prawem, które jest poparte mandatem w Kongresie. Również najnowsze standardy obejmujące szkolenia nowych kierowców CDL (National Driver Safety Standards) oraz testy na narkotyki i alkohol (CDL Drug and Alcohol Clearinghouse) nie zostaną poddane poprawkom czy zmianom”.

Jak zawsze w sytuacji, kiedy dochodzi do zmiany prezydenta, zmienia się również cały gabinet. Z naszego punktu widzenia najważniejsza jest teka szefa transportu. Na tę pozycję została nominowana i zatwierdzona Elaine Chao. Nie jest debiutantem, pełniła już rolę szefowej departamentu pracy podczas rządów prezydenta Georga W. Busha. Wiadomo, że zdecydowanie popiera przedsiębiorstwa i wszyscy mają nadzieję, że skoncentruje się na odbudowie infrastruktury, automatycznie tworząc miliony miejsc pracy. Życzymy sukcesów!

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*