Na edukacji daleko zajedziesz

Na edukacji daleko zajedziesz

Artykuł sponsorowany

 

Warren Buffet, jeden z najbogatszych ludzi na świecie powiedział: ” Ryzyko bierze się z niewiedzy o tym, co robisz”. Ryzyko można pokonać jedynie poprzez edukację, dlatego co roku, już od siedmiu lat All About Trucks organizuje szkolenia dla firm transportowych.

Są to jedyne tego rodzaju i na taką skalę seminaria w północnym Illinois, poświęcone pogłębianiu wiedzy z zakresu przepisów dotyczących transportu i bezpieczeństwa drogowego.

Tegoroczny “2015 Training Seminar” zgromadził ponad 220 firm transportowych z Chicago i okolic. W efektownej sali Wójcik Center, udostępnionej przez nieoceniony Harper College w Palatine, przez cała sobotę właściciele firm transportowych, dyspozytorzy, personel administracyjny i kierowcy pobierali niezbędna wiedzę.

Departament Transportu (DOT), który odpowiedzialny jest za wdrażanie i wznawianie regulacji, edukację i egzekwowanie prawa, zupełnie zapomniał o roli nauczyciela. Pozostawił firmy transportowe same sobie, zrzucając obowiązek kształcenia administracji i kierowców na ich barki. Sam natomiast zajął się egzekwowaniem prawa, a co za tym idzie wprowadzaniem opłat i nakładaniem kar pieniężnych.

Egzekwowanie prawa jest dość proste, natomiast zainteresowani – ludzie transportu, nie wiedzą skąd mają niezbędną wiedzę czerpać. Jeżeli jakimś cudem uda im się dotrzeć do niezbędnych informacji na zakamuflowanych rządowych stronach internetowych, to są one niejasne dla przeciętnego zjadacza chleba.

I sypią się kary, i mnożą się tragedie, i zamykają się firmy.

Będąc świadkami takich sytuacji siedem lat temu postanowiliśmy zebrać grupę mądrych i kompetentnych ludzi, którzy w sposób jasny i zrozumiały mogliby kształcić naszych zawodowców.

Wykładowcy, którzy z nami pozostali, mają łącznie ponad 90 lat doświadczenia. Nazywamy ich “amerykańskim Gromem”, bo jest to rzeczywiście grupa do zadań specjalnych. Pracowali po obu stronach barykady, zarówno, jako oficerowie DOT oraz jako właściciele firm transportowych. Zostali konsultantami i wykładają na uczelniach na terenie naszego stanu.

W tym roku prelegenci wznieśli się na wyżyny, czego dowodem jest fakt, że do ostatniej minuty ostatniego wykładu nikt z uczestników nie opuścił seminarium!. A trwało ono od 8.00 do 17.00!

Dominowało sześć głównych tematów. Począwszy od CSA, poprzez prewencję wypadków drogowych – to domena Jeffrey’a Clarka – wykładowcy w Harper College, aż do pięciu najpoważniejszych błędów popełnianych przez firmy transportowe, z perspektywy prawnika – Davida LaPorte’a.

Z kolei tematy byłego oficera FBI, DOT i psychologa dr. Karla Arrioli dotyczyły tego jak nas widzą i jak podchodzą do kontroli oficerowie DOT, w jaki sposób dobierać i zatrudniać kierowców oraz jak ustrzec się przed poważnymi karami.

Tematem wzbudzającym ogromne zainteresowanie okazały się nowe technologie. Dla tych, którzy nie uczestniczyli w seminarium możemy zdradzić jeden sekret: kamery termowizyjne – wykrywające ciepło służą obecnie do badania sprawności hamulców. Zamontowane na jednej z wag (weight station) zwiększyły wykrywalność wad hamulców z 9 do 54 proc., a kary nałożone na właścicieli ciężarówek wzrosły z 800 do ponad 8 tys. dol. i to tylko jednego dnia. Jak szybko inni będą chcieli powiększyć swoje stanowe dochody i zamontują to nowe cudo techniki?

Idzie nowe i tego się nie ustrzeżemy. Biznes transportowy należy do tych żywych i oddychających organizmów, które ciągle się zmieniają. Nowe przepisy powstają niemal codziennie, a ci, którzy pozostaną w tyle, prędzej czy później odpadną z gry.

Następne seminarium na wiosnę, więc odwiedzajcie naszą stronę i śledźcie artykuły w „Dzienniku Związkowym”, a będziecie wiedzieli pierwsi.

Szerokiej, bezpiecznej drogi. Szczególne podziękowania dla uczestników tegorocznego szkolenia All About Trucks!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • ARRIOLA
 • CLARK
 • LAPORTE
 • SEMINAR BOOKLET 03
Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*