Legalne używki nadal nielegalne dla kierowców

fot.manolofranco, OpenClipart-Vectors/pixabay.com

fot.manolofranco, OpenClipart-Vectors/pixabay.com

Zwolennicy marihuany odnieśli duży sukces podczas ostatnich wyborów. Kalifornia, Massachusetts i Nevada zaaprobowały ten narkotyk jako rekreacyjny i całkowicie legalny, natomiast Floryda, Północna Dakota i Arkansas – tylko na użytek leczniczy.

Propozycja dotycząca marihuany rekreacyjnej będzie traktowała ten narkotyk jak alkohol. Korzystać z niego będą mogły osoby w wieku powyżej 21 lat i nie można jej będzie palić w miejscach publicznych. Używanie marihuany będzie obłożone wieloma przepisami i wysokimi podatkami.

Wszystkie powyższe nowinki nie mają żadnego znaczenia dla sektora transportowego, gdyż zarówno rekreacyjna, jak i medyczna marihuana nadal pozostaje nielegalną używką dla wszystkich kierowców, którzy podlegają testom na obecność narkotyków i alkoholu amerykańskiego Departamentu Transportu (DOT). Oświadczenie takie wydał na początku listopada Jim L. Swart, dyrektor departamentu ds. przepisów dotyczących alkoholu i narkotyków w odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących wpływu nowych przepisów.

Swart potwierdza, że przepisy DOT pozostają niezmienne i używanie marihuany jest zabronione. Dodał również, że żaden z oficerów DOT nie uzna wyniku testu narkotykowego za negatywny tylko dlatego, że kierowca wypalił marihuanę w stanie, który zniósł zakaz jej używania. Ta sama sytuacja dotyczy marihuany leczniczej – kierowcy zawodowi nie mogą z niej korzystać. „Chcemy, aby było jasne, że przepisy Departamentu Sprawiedliwości nie będą w żaden sposób wpływać na regulacje dotyczące testów na narkotyki opracowane przez Departament Transportu i nie zmienimy ich pod żadnym pozorem” – powiedział Swart.

Dodajmy jeszcze, że na pokładzie ciężarówki nie można przewozić narkotyków pod żadną postacią, nawet w stanach, gdzie są one legalne, ani żadnego alkoholu, nawet w zaplombowanych pojemnikach.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers!

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*