Kierowca na swoim

Kierowca na swoim

Nowy rok to okazja do tego, aby rozpocząć jakiś nowy rozdział w swoim życiu. Wielu zawodowych kierowców decyduje się właśnie w tym okresie, aby chwycić ster we własne dłonie i pójść na swoje, czyli otworzyć firmę, kupić ciężarówkę i zacząć lepiej zarabiać.

Niestety bardzo często za dobrymi intencjami nie podąża niezbędna wiedza, która jest gwarancją biznesowego sukcesu. Uprzedzając telefony do naszej firmy, podajemy najważniejsze informacje, jakie powinien posiadać przyszły właściciel firmy transportowej.

Żeby zarejestrować pierwszą ciężarówkę w stanie Illinois na power plates (tablice upoważniające do jazdy po całej Ameryce i Kanadzie), podstawowym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy z Illinois. Właściciel ciężarówki nie musi mieć prawa jazdy CDL, ale musi mieć ważne prawo jazdy z naszego stanu.

Następnym warunkiem niezbędnym do rejestracji ciężarówki jest posiadanie rachunku telefonicznego (wystarczy rachunek za telefon komórkowy), nie starszy niż sprzed 60 dni, z tym samym adresem, które jest na prawie jazdy.

Dodatkowo potrzebne są jeszcze dwa inne rachunki potwierdzające miejsce zamieszkania, ( za światło, gaz lub wodę). Jeżeli  wynajmujemy mieszkanie, w którym wszystkie świadczenia są wliczone, umowa wynajmu jest wystarczającym dokumentem. W najgorszym wypadku, jeżeli nie mamy rachunków na swoje imię i nazwisko, można przedstawić kopię rozliczenia podatkowego za ostatni rok.

Rejestracji dokonać można na swoje imię i nazwisko lub wcześniej otworzoną korporację. Jeżeli decydujemy się na otworzenie swojej firmy transportowej, polecamy zarejestrowanie jej na korporację.

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o zmianach wchodzących w życie od 1 września 2016 roku. Przypominamy, że od tej daty nie będzie już numeru MC (motor carrier), a każdy właściciel będzie posługiwał się tylko numerem DOT. Obecnie otrzymanie numeru DOT jest darmowe i muszą go posiadać tylko przewoźnicy, którzy wyjeżdżają poza stan Illinois. Od września 2016 r. cena za numer DOT wyniesie 600 dol. dla wyjeżdzających poza Illinois oraz 300 dol. dla przewoźników lokalnych.

Aby założyć własną firmę transportowa potrzebujemy: nazwę firmy, numer podatkowy, adres, numer telefonu oraz numer social security właściciela firmy. Czas oczekiwania na licencję to trzy tygodnie. W tym czasie przyszły właściciel musi poszukać sobie ubezpieczenia typu liability na minimum 750 tys. dol. oraz typ cargo na 100 tys. dolarów. Dodatkowo, posiadacze prawa jazdy CDL muszą otworzyć konto IFTA (International Fuel Tax Agreement), które jest podatkiem od paliwa i wspiera m.in. poprawę infrastruktury stanowej.

Aby jeździć po stanach: Kentucky, New York, Nowy Meksyk i Oregon należy wykupić pozwolenia (permits). Należy też opłacić UCR (opłata coroczna za wyjeżdżanie poza Illinois). Jeżeli właściciel firmy będzie równocześnie kierowcą, to musi poddać się testowi na obecność narkotyków i zapisać się do tzw. consortium. A także zatrudnić się we własnej firmie wypisując aplikację dla kierowców. Musi też postarać się o swóją kartotekę z biura sekretarza stanu (MVR).

Zapraszamy do kontaktowania się z nami, a na nowy 2016 rok życzymy powodzenia w biznesie, tylu powrotów co wyjazdów i jak zawsze szerokiej i bezpiecznej drogi.

ALL ABOUT TRUCKS . We serve Truckers.

fot.Meridy/pixabay.com

Categories: Kierowcy, Truck

Comments

  1. Nikos
    Nikos 29 lipca, 2016, 04:22

    Ja też tak zrobiłem i teraz widzę ile traciłem pieniędzy gdy byłem tylko pracownikiem a mój szef zgarniał pokaźną sumę. Przeszedłem na swoje i nie martwię się o zlecenia bo mam doświadczenie w transporcie dzięki czemu firma daje mi zlecenie za zleceniem.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*