Garść nowości. Dobre wiadomości dla weteranów

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

 

W czasach, kiedy największym zmartwieniem właścicieli firm transportowych jest brak kierowców, wiadomość jaka została opublikowana przez FMCSA (Federal Motor Carrier Safety Administration) może dać trochę nadziei na lepsze jutro. Wiadomo, jak po opuszczeniu koszar ciężko jest zmienić życie na cywilne. FMCSA postanowiło ułatwić ten transfer. Weterani, którzy w wojsku prowadzili pojazdy komercyjne, gdyby zdecydowali się zdawać na zawodowe prawo jazdy CDL, będą zwolnieni z egzaminu praktycznego przez rok od ukończenia służby.

Dotychczas takie uprzywilejowane traktowanie weteranów obowiązywało w wielu stanach, ale maksymalnie do 90 dni od ukończenia służby wojskowej. Od momentu wprowadzenia 90-dniowego okresu zwolnienia z egzaminu praktycznego, czyli od roku 2011, ponad 10 tys. byłych żołnierzy zdecydowało się na otrzymanie zawodowego prawa jazdy.

Drugą ważną wiadomością dla właścicieli firm transportowych, którzy w ciężarówkach mają silniki marki Cummins, jest informacja o wycofaniu z rynku modelu Cummins ISX12 i ISX15 wyprodukowanych pomiędzy 7 marca 2016 a 12 kwietnia 2016 roku. Dotyczy to około 5,5 tys. silników, a spowodowane jest wadliwą pracą ECM, czyli modułu kontrolującego jego pracę. Usterka ECM może doprowadzać do spięć i przepalania bezpieczników, co powoduje nagłe przerwanie pracy silnika.

Rzecznik Cumminsa informuje, że usterka powstała w następstwie dostania się wody do ECM już po złożeniu silnika, podczas końcowego mycia pod ciśnieniem. Wszystkie wadliwe moduły zostaną wymienione za darmo.

Na koniec proponujemy, aby każdy kierowca ściągnął aplikację Trucker Path Pro. Jest ona bezpłatna i na bieżąco uaktualniana przez braci truckerów. Pomaga w odnalezieniu wolnych miejsc parkingowych, najtańszego paliwa, informuje o otwartych wagach. Jednym słowem bardzo przydatna. Polecamy.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*