Bezprzewodowe inspekcje drogowe

Bezprzewodowe inspekcje drogowe

Technologia w sektorze transportu już nie tylko idzie szybkim krokiem, ale wręcz galopuje. Co jakiś czas jesteśmy zaskakiwani nowinkami, które powinny ułatwiać nam życie. Federal Motor Carrier Safety Administration już parę lat temu uruchomiło program pod nazwą Wireless Roadside Inspection, czyli bezprzewodowe inspekcje drogowe. Firma, której zlecono wykonanie tego projektu, Drivewyze, oświadczyła, że kończy właśnie trzecią finalną fazę i rozpoczyna testowanie systemu.

Testowanie odbędzie się wiosną w następujących czterech stanach: Wirginia, Maryland, Delaware, Pensylwania i dotyczyć będzie inspekcji poziomu trzeciego.
Przypomnijmy, że mamy sześć poziomów inspekcji drogowych, a wspomniany poziom trzeci dotyczy wyłącznie kontroli kierowcy, czyli sprawdzenie prawa jazdy, karty medycznej i godzin jazdy (ang.
log books).

Ciężarówki, które będą uczestniczyły we wspomnianych testach muszą być wyposażone w e-log (elektroniczna wersja tradycyjnego dziennika pokładowego) oraz w system Drivewyze PreClear bypass, dzięki któremu nie trzeba wjeżdżać na wagi (ang. weight-station bypass).

Dzięki tym urządzeniom i odpowiedniemu oprogramowaniu wszystkie potrzebne informacje dotyczące inspekcji drogowej na poziomie trzecim zostaną przesłane bezpośrednio do urzędnika przeprowadzającego inspekcję, a ten podchodząc do kabiny kierowcy będzie miał wypełniony cały elektroniczny formularz i jeżeli nie zauważy żadnych uchybień, będzie mógł zakończyć inspekcję klikając odpowiedni przycisk na powyższym formularzu.

Gdyby któryś z naszych czytelników miał ochotę na uczestnictwo w omawianym programie to zapraszamy na stronę www.Drivewyze.com, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje, łącznie z krótkim filmem, który wyjaśnia w jaki sposób bypass działa.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS. We serve Truckers.

fot.YouTube

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*