Aplikacje parkingowe: ułatwiają pracę, życie

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Świąteczno-noworoczny prezent to zawsze miła niespodzianka, więc i tego roku ALL ABOUTS TRUCKS pragnie podarować naszym ciężko pracującym zawodowym kierowcom coś, co znacznie ułatwi im pracę i pozwoli zaoszczędzić nerwy − aplikacje parkingowe.

W ostatnich kilku tygodniach mieliśmy parę przypadków, kiedy kierowca na koniec dnia pracy, nie mogąc znaleźć wolnego miejsca do zaparkowania, tułał się od truck stopów do rest areas i dalej bez rezultatu, co skończyło się mandatem za przekroczenie dopuszczalnej liczby godzin pracy.

Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości z pomocą przybywają nam najnowsze technologie. Największe z sieci truck stopów posiadają już aplikacje, które pozwalają na odnalezienie najbliższej lokalizacji, a często nawet na zarezerwowanie miejsca parkingowego. Przykładowo aplikacja TA-Petro’s TruckSmart aktualizuje dane dotyczące dostępnych miejsc (w większości lokalizacji).

Specjalnie dla was odszukaliśmy pięć aplikacji, które są bezpłatne i dostępne w Apple App Store i Google Play Store. Oto one:

Park My Truck. Jest to aplikacja, która powstała z inicjatywy związku właścicieli truck stopów i pozwala na odnalezienie parkingu w promieniu od 50 do 250 mil. Pokazuje, ile mil dzieli nas od parkingu, maksymalną ilość miejsc i ile z nich jest w danej chwili dostępnych.

Trucker Path. Bardzo ciekawa aplikacja, która oparta jest na informacjach przekazywanych przez kierowców. Dzięki niej można odnaleźć truck stopy, rest areas i więcej. Kiedy wybierzesz docelową lokalizację, ukazuje się najnowsza aktualizacje mówiąca, że na parkingu jest − dużo wolnych miejsc (ang. lots of spots), kilka wolnych miejsc (some spots) lub, że parking jest pełny. Truck Path podaje w niektórych lokalizacjach zapis sprzed kilku dni, co pozwala na orientację, w jakich godzinach jest tam największy ruch.

Road Breakers. Wiadomo, że ciężarówki poruszają się często w terenie, gdzie brak sygnału. Road Breakers magazynuje wszystkie informacje w twoim telefonie, więc możesz z nich korzystać nawet, kiedy jesteś poza zasięgiem. Wprowadzając miejsce docelowe, dowiesz się o okolicznych miejscach parkingowych, jakie mają wyposażenie i jakiej są wielkości.

Truckbubba. Aplikacja ta również bazuje na informacjach podanych przez kierowców, którzy jej używają, pozwala to na poprawne przewidzenie sytuacji na miejscu postoju. Dodatkowo na monitorze widoczna jest droga, jaka nas dzieli od celu i wszystkie możliwe parkingi wzdłuż niej. Na mapie możemy również odnaleźć stacje benzynowe, wagi i natężenie ruchu.

DAT Trucker. Chociaż jest to typowo brokerska aplikacja, przez którą możemy odnaleźć ładunki do przewozu, to aby bardziej zachęcić do jej używania, dodano jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Odnajdziemy tam między innymi parkingi z liczbą miejsc i rodzajem wyposażenia (prysznice, restauracje, siłownie itd.). Korzystając z filtra można odnaleźć miejsca nas interesujące, takie jak hotele przyjazne kierowcom, sklepy, truck stopy, różnego rodzaju serwisy (mechanik, wulkanizator itp.).

Szerokiej i bezpiecznej drogi w nowym 2017 roku życzy cały zespół

(logo) ALL ABOUT TRUCKS

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*