Aplikacje na usługach transportu

Aplikacje na usługach transportu

Weterani branży transportowej pamiętają ile wysiłku trzeba było włożyć, aby znaleźć dobry ładunek. Znajomości, to była podstawa, a wszystko załatwiano przez telefon.
Dzisiaj w dobie Ubera (dla mniej zorientowanych, kompania przewozowa) wielu fachowców zwąchało dobry biznes i starają się zaadoptować podobne systemy, aby ułatwić przewóz i znajdowanie ładunków.

A o tym, że jest to dobry interes niech świadczy fakt, że coraz większa liczba nowicjuszy stara się dołączyć do tych już istniejących firm. Takie firmy jak cargomatic.com z Kalifornii, czy transfix.io z Nowego Jorku mają już przychody rzędu miliona dolarów miesięcznie.

Widząc co się dzieje, również Trucker Path , którego aplikacja oferuje wyszukiwanie parkingów dla ciężarówek postanowił powiększyć swoją ofertę. Już wkrótce debiutuje nowa aplikacja, pozwalająca w łatwy i przystępny sposób znajdować ładunki.
Rownież Likewise, Convoy, Lane-Honey, On The Move System, czy chociażby Shyp,wskoczyły na branżowy rynek i starają się przyciągnąć inwestorów.

Eksperci uważają, że jest najlepszy czas na to, aby wdrożyć najnowsze technologie do logistyki, a tym samym sektor transportowy uczynić bardziej przystępnym. Dodatkowym plusem korzystania ze wspomnianych aplikacji jest koszt, który jest mniejszy od cen tradycyjnych brokerów. Jest to następstwem pominięcia kilku etapów, które brokerzy niestety muszą wykonać zanim przekażą ładunek w ręce kierowcy.

Na razie, mimo że aplikacje już działają, wszystko jest jeszcze na etapie sprawdzania i dogrywania, ale znając możliwości naszych informatyków jest to kwestia najwyżej kilku miesięcy. Mamy nadzieję, że ułatwi to życie zawodowe naszym klientom, bo przecież oferta ta kierowana jest głównie do firm jedno lub paroosobowych, niezatrudniających dyspozytora.

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy ALL ABOUT TRUCKS . We serve Trucker’s !!

fot.Trucker Path

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*