Alternatywne dokumenty tożsamości

Alternatywne dokumenty tożsamości

Zawodowi kierowcy ciężarówek z pięciu stanów nie będą wpuszczani na tereny jednostek wojskowych i nie będą mogli dostarczać towarów do strzeżonych budynków federalnych.

Illinois, Minnesota, Missouri, New Mexico i Washington nie podporządkowały się federalnemu prawu regulującemu zasady wydawania dokumentów tożsamości, w związku z tym, kierowcy z wymienionych stanów podczas dostarczania lub odbierania towarów ze strzeżonych budynków federalnych muszą okazać dodatkowe dowody tożsamości, jak chociażby paszport, Free and Secure Trade program card lub Transportation Worker Identification Credential.

Departament Bezpieczeństwa Kraju (Department of Homeland Security, DHS ) ogłosił tę wiadomość w styczniu, równocześnie oznajmiając, że podróżujący będą mogli nadal posługiwać się dowodami tożsamości z tych stanów wchodząc na pokład samolotów na krajowych liniach, aż do stycznia 2018 roku.

Wymagania te stanowią część tak zwanego Real ID Act, który powstał z polecenia 9/11 Commission. Ustawa wymaga, by rząd federalny ustalił standardy wydawania dowodów tożsamości takich jak prawo jazdy.

Cytując za DHS: „Rezydenci stanów, które nie dostosowały się do prawa federalnego, będą musieli okazywać alternatywne dokumenty tożsamości, kiedy będą odwiedzali obiekty federalne, elektrownie atomowe i bazy wojskowe. Jeżeli planujesz wizytę w takich miejscach, to wcześniej powinieneś skontaktować się z odpowiednią agencją, by potwierdzić jakie alternatywne dowody tożsamości są tam akceptowane lub jakim procedurom może być dana osoba poddana.”

Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy All About Trucks. We serve Truckers.

fot.Shawn Thew/EPA

Categories: Kierowcy, Truck

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*