Źródła: KE nie przyjmie w poniedziałek opinii o praworządności w Polsce

 fot.Patrick Seeger/EPA

fot.Patrick Seeger/EPA

Komisja Europejska nie przyjmie w poniedziałek zapowiadanej opinii o praworządności w Polsce – twierdzą unijne źródła. Oficjalnie KE powtarza jedynie, że cały czas trwają „konstruktywne rozmowy” z polskimi władzami o rozwiązaniach kryzysu wokół TK.

„Dziś (w poniedziałek – PAP) opinia na pewno nie zostanie przyjęta” – powiedział jeden z wysokiej rangi unijnych urzędników. Nie wykluczył, że może to nastąpić w środę na cotygodniowym posiedzeniu unijnych komisarzy.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska upoważniła swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa do przyjęcia do 23 maja opinii, podsumowującej prowadzony od stycznia dialog z polskimi władzami na temat praworządności, chyba że do tego czasu podjęte zostaną działania zmierzające do rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Według źródeł powodem możliwego odłożenia decyzji są intensywne rozmowy z przedstawicielami polskich władz, które prowadzi cały czas gabinet Timmermansa.

W poniedziałek rzecznik KE Margaritis Schinas powiedział jedynie, że „cały czas trwają konstruktywne rozmowy z polskimi władzami” „Mamy nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie” – oświadczył. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*