ZEA. Kobieta skazana na śmierć za zabójstwo amerykańskiej nauczycielki

fot.Petra Jordan News Agency/EPA

fot.Petra Jordan News Agency/EPA

Sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) skazał w poniedziałek na karę śmierci kobietę, która zamordowała amerykańską nauczycielkę. Do zabójstwa, inspirowanego radykalnym islamem, doszło w grudniu 2014 roku w centrum handlowym w Abu Zabi.

Amerykanka – nauczycielka w przedszkolu i matka 11-letnich bliźniąt – została zabita nożem w toalecie centrum handlowego.

Za winną popełnienia zbrodni sąd uznał 30-letnią obywatelkę ZEA, która po zamordowaniu nauczycielki próbowała również podłożyć bombę pod apartament egipsko-amerykańskiego lekarza, mieszkającego w Abu Zabi.

Wyrok jest ostateczny. W trakcie procesu nie wykryto u oskarżonej choroby psychicznej i uznano, że kobieta była w pełni świadoma swoich czynów.

Policja poinformowała, że źródło radykalizacji skazanej stanowił internet, natomiast przynależność państwowa ofiary była przypadkowa. 30-letnia muzułmanka planowała zabójstwo losowo napotkanego cudzoziemca.

Ataki na obywateli państw Zachodu w ZEA, inspirowane doktryną dżihadu, są rzadkością.

Państwo Islamskie oskarża władze ZEA o wspieranie polityki USA oraz udział w powietrznych atakach na pozycje dżihadystów w Syrii. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*