Z tunelu pod kanałem La Manche ewakuowano setki pasażerów

Z tunelu pod kanałem La Manche ewakuowano setki pasażerów

Ok. 400 pasażerów zostało w poniedziałek ewakuowanych z tunelu pod kanałem La Manche, gdzie z powodu problemu z naziemną siecią trakcyjną popsuł się pociąg jadący z Wielkiej Brytanii do Francji. Awaria spowodowała długie opóźnienia na tej trasie.

Ewakuowani pasażerowie z pociągu z tunelu pod kanałem La Manche  fot.Will Oliver/EPA

Ewakuowani pasażerowie z pociągu z tunelu pod kanałem La Manche fot.Will Oliver/EPA

Z powodu kłopotów z siecią, która dostarcza zasilanie do pociągów, w tunelu ok. godz. 8.30 utknął pociąg transportujący pojazdy oraz pasażerów.

382 osób oraz cztery psy „trafiło do tunelu ewakuacyjnego, dokąd wysłano pusty pociąg, by dowieźć ich do Calais”, na północy Francji – powiedział rzecznik Eurochannel. „Teraz pracujemy nad wyciągnięciem popsutego pociągu i przetransportowaniem go do Francji”, skąd pasażerowie będą mogli odebrać swoje pojazdy, których jest ok. stu – dodał.

Podmorski tunel kolejowy ma 50 km i pozwala przebyć w rekordowym czasie drogę między Paryżem i Brukselą a Londynem.

Wahadłowce, które przewożą samochody, autobusy, ciężarówki oraz ich pasażerów i kierowców, w ciągu 35 minut pokonują trasę między francuskim Pas-de-Calais a Folkestone w hrabstwie Kent. Tunelem jeżdżą też pociągi Eurostar – kolei dużych prędkości – zapewniające połączenie na trasie Londyn – Paryż i Londyn – Bruksela.

W związku z poniedziałkową awarią na tych trasach występują kilkugodzinne opóźnienia. Najpewniej będą one utrzymywały się cały dzień i dlatego Eurostar radzi pasażerom, by – jeśli to możliwe – wymienili bilety i wybrali inną datę.

Na stronie Eurostar czytamy, że w poniedziałek odwołano cztery połączenia z Londynu oraz po dwa z Brukseli i Paryża.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*