Włochy. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o próbę wyjazdu do IS

fot.Hans/pixabay.com

fot.Hans/pixabay.com

10 osób zostało zatrzymanych w środę w akcji przeprowadzonej przez włoską policję. Są one podejrzane o przygotowywanie się do wyjazdu do Syrii w celu wstąpienia w szeregi Państwa Islamskiego (IS). Zatrzymani to: 4 Włochów. 5 Albańczyków i Kanadyjczyk.

Podejrzani zostali zatrzymani w trzech miastach we Włoszech: Mediolanie, Bergamo i Grosseto oraz w Albanii.

Zatrzymani są podejrzani o pogwałcenie włoskiego prawa antyterrorystycznego, w tym zakazu organizowania wyjazdów w celu wspierania zagranicznych grup terrorystycznych.

Wśród zatrzymanych są Włosi, którzy przeszli na islam oraz Albańczycy mieszkający we Włoszech. Śledztwo rozpoczęło się po tym, jak policja odkryła, że mieszkanka Włoch, która wcześniej przeszła na islam, wyjechała wraz z mężem do Syrii, by przyłączyć się do Państwa Islamskiego.

Policja zapowiedziała konferencję prasową później w środę w celu ujawnienia szczegółów sprawy.

Ponadto dwie osoby z Afryki Północnej zostały zatrzymane w wyniku odrębnej operacji przeprowadzonej w Rzymie. Są one podejrzewane o prowadzenie islamistycznej strony internetowej, na której nawoływano do planowania ataków we Włoszech oraz krajach Afryki Północnej. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*