Włochy. Władze alarmują: w Rzymie kończy się woda

fot.com77380/pixabay.com

W Rzymie i jego okolicach kończy się woda – ogłosił w sobotę przewodniczący władz stołecznego regionu Lacjum Nicola Zingaretti. Ocenił, że sytuacja jest dramatyczna z powodu rekordowej suszy, a na rozwiązanie problemu władze mają tydzień.

„To jest tragedia” – powiedział Zingaretti w wywiadzie telewizyjnym. Zaznaczył, że poziom wody w głównym zbiorniku w rejonie Wiecznego Miasta, czyli w jeziorze Bracciano, obniżył się do poziomu grożącego „katastrofą ekologiczną”. Jego zdaniem to, co dzieje się w tym jeziorze, jest „niewyobrażalne”.

„Mamy siedem dni na to, by znaleźć wszystkie możliwości ograniczenia utrudnień dla mieszkańców” – oświadczył gubernator regionu, nie wyjaśniając, z jakich danych wywiódł te obliczenia.

„Chciałbym zaprosić tu (prezydenta USA) Donalda Trumpa, żeby zrozumiał, co oznacza nierespektowanie porozumień klimatycznych” – powiedział Zingaretti, odnosząc się do decyzji amerykańskiego przywódcy o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z paryskiego porozumienia na rzecz ochrony klimatu.(PAP)

Categories: Świat
Tags: brak, Rzym, woda

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*