Włochy. Rekordowy od lat rok w turystyce religijnej – efekt Franciszka

Włochy. Rekordowy od lat rok w turystyce religijnej – efekt Franciszka

Po raz pierwszy od Wielkiego Jubileuszu Roku Świętego przed 14 laty turystyka religijna w Rzymie i włoskich sanktuariach zanotuje w 2014 roku obroty powyżej 5 miliardów euro – wynika z ogłoszonych danych. To efekt papieża Franciszka – podkreślono w analizach.

Tak wielkiego napływu pielgrzymów z całego świata do Wiecznego Miasta nie obserwowano od 2000 roku, gdy pod przewodnictwem Jana Pawła II odbyło się kilkadziesiąt wielkich uroczystości.

Włoski Instytut Badań nad Turystyką (Isnart) poinformował, że sektor pielgrzymkowy jako jedyny odnotowuje wzrost w dobie głębokiego kryzysu, w jakim znalazły się zwłaszcza nadmorskie włoskie kurorty.

Liczbę pielgrzymów obecnych w tym roku w Wiecznym Mieście szacuje się na co najmniej 7 milionów.

42 procent włoskich pielgrzymów zadeklarowało, że postanowili pojechać do Rzymu z powodu papieża Franciszka.

Według danych Instytutu 60 procent pielgrzymów to cudzoziemcy; wśród nich połowa to Europejczycy.

2014 zostanie zapamiętany jako złoty rok turystyki religijnej w Rzymie i we włoskich sanktuariach – zauważa się w analizach, przytoczonych przez portal Vatican Insider.(PAP)

Na zdjęciu: Papież Franciszek fot.Maurizio Brambatti/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*