Włochy. Migranci jako wolontariusze pomagają po trzęsieniu ziemi

fot.Matteo Crocchioni/EPA

fot.Matteo Crocchioni/EPA

Dziesięciu migrantów z Afryki pracuje jako ochotnicy Czerwonego Krzyża w środkowych Włoszech, niosąc pomoc po środowym trzęsieniu ziemi. Działają w sztabie operacji ratunkowej koło Pescary; kilku skierowano w rejon hotelu w Abruzji, zrujnowanego przez lawinę.

Do ratowników i przedstawicieli wielu włoskich służb pracujących w Abruzji po serii silnych wstrząsów sejsmicznych dołączyli młodzi migranci z Gwinei, Ghany, Mali i Nigerii. Wcześniej przeszli oni szkolenie w ośrodku włoskiego Czerwonego Krzyża koło Turynu – podały w sobotę media.

Przybysze z Afryki są w bazie akcji ratunkowej w miejscowości Penne koło Pescary. Kilku z nich niesie pomoc logistyczną bezpośrednio na obszarze, gdzie trwa akcja poszukiwania ludzi uwięzionych po zejściu lawiny na hotel Rigopiano.

“Chcemy pomóc tym, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi” – powiedział 24-letni Barry Misbaou z Gwinei. Do Włoch przybył ponad rok temu.

Przedstawiciel Czerwonego Krzyża Ignazio Schintu, cytowany przez agencję prasową ANSA, podkreślił, że zaangażowanie migrantów jako wolontariuszy to „przykład dobrej praktyki”. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*