Wielka Brytania. Premier May bez zaproszenia na ślub księcia Harry’ego

Wielka Brytania. Premier May bez zaproszenia na ślub księcia Harry’ego

Brytyjska premier Theresa May nie została zaproszona na ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle, który odbędzie się 19 maja – podało we wtorek źródło w rodzinie królewskiej. W uroczystości wezmą udział osoby utrzymujące bezpośrednie kontakty z narzeczonymi.

Jak powiedział rzecznik księcia Harry’ego, „zdecydowano, że oficjalna lista przywódców politycznych, zarówno brytyjskich jak i zagranicznych, nie jest wymagana z okazji ślubu księcia z Megan Markle. W sprawie tej konsultowano się z rządem Jej Królewskiej Wysokości, a decyzję podjął Dom Królewski.

Zaproszenie na ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle
fot.Victoria Jones/PA Wire/HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Ślub z udziałem 600 zaproszonych gości odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, o wiele mniejszej od Opactwa Westminsterskiego, w którym w 2011 roku starszy brat Harry’ego, książę William brał ślub z Kate Middleton w obecności licznie przybyłych przywódców państw.

Na ślubie księcia Harry’ego nie będzie raczej polityków i światowych przywódców. W odróżnieniu od księcia Williama, jest mało prawdopodobne, by książę Harry zasiadł w przyszłości na tronie.

Downing Street nie oczekiwało zaproszenia premier May na ślub. (PAP)

Na zdjęciu: Theresa May

fot.NEIL HALL/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*