W czwartek w Londynie spotkanie szefów dyplomacji państw walczących z IS

W czwartek w Londynie spotkanie szefów dyplomacji państw walczących z IS

Sekretarz stanu USA John Kerry i brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond organizują w w czwartek w Londynie spotkanie szefów dyplomacji krajów koalicji walczącej z Państwem Islamskim (IS) – poinformowały w sobotę oficjalne źródła w Londynie.

W Londynie oczekiwani są ministrowie spraw zagranicznych ok. 20 krajów, w tym państw arabskich uczestniczących w tej koalicji.

Tematem spotkania ma być ocena postępów w walce z IS, które opanowało już znaczne rejony Iraku i Syrii.

„Będzie to ważna okazja podsumowania i dokonania oceny postępu w naszych wspólnych wysiłkach mających na celu uporanie się z zatrutą ideologią szerzoną przez IS” – powiedział Hammond w wywiadzie dla dziennika „Daily Telegraph”. „Nasi kluczowi partnerzy w tej koalicji, w tym nasi partnerzy arabscy, spotkają się w Londynie aby zadecydować co powinniśmy jeszcze zrobić aby pokonać IS” – dodał.

Hammond podkreślił, że szczególnie ważne jest rozwiązanie problemu bojowników z zagranicy walczących dla IS, wstrzymanie finansowania Państwa Islamskiego oraz kontynuowanie skoordynowanej akcji wojskowej przeciwko IS i zwiększenie pomocy humanitarnej dla ludności.

Informacje o naradzie ogłoszono wkrótce po spotkaniu w Waszyngtonie prezydenta USA Baracka Obamy i premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona oraz po atakach dżihadystów w Paryżu, w których zginęło 17 osób. (PAP)

 fot.Mohammed Saber/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat
Tags: is, isis, Londyn, spotkanie

Comments

  1. Jarun
    Jarun 18 stycznia, 2015, 13:20

    To po co Amerykanie i koalicja wchodzili do Iraku? Bezpodstawnie napadli na państwo, które Ameryce nie zagrażało- no i mają teraz groźniejszego wroga.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*