W. Brytania/May: w rozmowach z UE zapewnimy sobie kontrolę nad imigracją

Theresa May fot.PA/EPA

Theresa May fot.PA/EPA

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła w środę, że w trakcie negocjacji z Unią Europejską w sprawie wyjścia ze Wspólnoty brytyjski rząd zapewni sobie sprawowanie kontroli nad ruchem osobowym z państw unijnych.

„Jest dla mnie bardzo jasne, że głos oddany w kraju 23 czerwca (w referendum w sprawie Brexitu) był bardzo jasnym przesłaniem w sprawie imigracji, że ludzie chcą kontroli nad wolnym ruchem (osobowym) z Unii Europejskiej i że dokładnie to będziemy robili i zapewniali, gdy podejmiemy negocjacje” – powiedziała May w parlamencie.

„Pozostaję także absolutnie zdecydowana w mym poglądzie, że potrzebujemy obniżenia migracji netto do znośnego poziomu; rząd uważa, że są to dziesiątki tysięcy. Osiągnięcie tego potrwa pewien czas, ale teraz oczywiście mamy dodany aspekt tych kontroli, które możemy wprowadzić w odniesieniu do ludzi przybywających z Unii Europejskiej” – dodała brytyjska premier.

Jak jednocześnie zaznaczyła May, w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy będzie uściślane brytyjskie stanowisko negocjacyjne w sprawie Brexitu. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*