W.Brytania. Zabójca Polaka z Harlow skazany na 3 lata pozbawienia wolności

Kwiaty w miejscu, gdzie śmiertelnie pobito Polaka w Harlow fot. Sean Demsey/EPA

Sąd w angielskim Chelmsford skazał w piątek na trzy lata pozbawienia wolności w ośrodku dla nieletnich 16-latka, który został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Arkadiusza J. w Harlow w sierpniu ub. r.

Decyzja sędzi jest następstwem wydanego w sierpniu jednomyślnego wyroku ławników, którzy uznali, że 16-latek zaatakował mężczyznę bez zamiaru spowodowania jego śmierci. Jednocześnie odrzucili linię obrony, że chłopiec działał w samoobronie, obawiając się agresji ze strony grupy Polaków. Ze względu na to, że sprawca jest nieletni, jego tożsamość będzie nadal chroniona.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku na placu The Stow w miejscowości Harlow. Tuż przed północą wywiązała się tam sprzeczka między trzema Polakami, którzy jedli pizzę i pili alkohol, a grupą zakapturzonych nastolatków.

Według ustaleń policji w trakcie kłótni 40-letni Arkadiusz J. został silnie uderzony w tył głowy przez jednego z napastników. Dwa dni później zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Sąd uznał, że nie ma wystarczająco mocnych dowodów, które potwierdzałyby, iż zabójstwo miało charakter nienawiści na tle narodowościowym wobec Polaków. (PAP)

Categories: Polonia, Świat

Comments

  1. Normals
    Normals 8 września, 2017, 16:16

    3 lata za morderstwo Polaka? Tyle znaczy zycie Polaka w Anglii, czyli nic. Gowniarz zabil czlowieka a na wolnosc wyjdzie jako 19-latek.Cale zycie przed nim, tyle okazji do mordowania Polakow . Po 3 latka za kazdego to kilkunastu w swoim zyciu moze zabic.Ciekwwe jak sie czuje rodzina zamordowanego Polaka, ktory zginal tylko dlatego, ze odezwal sie po Polsku.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*