W.Brytania: trzy poważne incydenty w Londynie

Policyjne blokady w pobliżu London Bridge w Londynie fot. Will Oliver/EPA

Brytyjska policja w Londynie poinformowała w sobotę wieczorem o „poważnych incydentach” w centralnym Londynie, potwierdzając doniesienia o samochodzie, który wjechał w ludzi na moście London Bridge i osobach ranionych nożem w pobliżu Borough Market.

W krótkim oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, policja metropolitalna podkreśliła, że o godz. 22.08 czasu lokalnego służby otrzymały pierwsze informacje o „kolizji pojazdu z pieszymi” na London Bridge, a także doniesienia o ranach ciętych w pobliżu oddalonego o kilkaset metrów Borough Market.

Niepotwierdzone informacje mówią o co najmniej kilkunastu rannych, a źródła BBC dodały, że co najmniej jedna osoba nie żyje.

Jak zaznaczono, uzbrojeni funkcjonariusze są na miejscu i oddali strzały w kierunku uciekających podejrzanych. Według BBC, służby próbują ująć trzech sprawców.

Na kanałach policji metropolitalnej w mediach społecznościowych podano także informację o tym, jak zachować się w sytuacji ataku terrorystycznego.

Policja dodała także, że odpowiada na odniesienia o trzecim incydencie w pobliżu Vauxhall, około 5 kilometrów na zachód od dwóch pierwszych miejsc. Szczegóły nie zostały jednak podane do publicznej wiadomości.

Kancelaria premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest na bieżąco informowana o wydarzeniach w Londynie.

Na czwartek 8 czerwca zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej w marcu br. w zamachu terrorystycznym na Westminster Bridge w Londynie zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych.

Z kolei pod koniec maja doszło do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali. 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych. (PAP)

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*