W. Brytania. Sondaż: konserwatyści o 1 punkt procentowy przed laburzystami

David Cameron (z prawej) fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

David Cameron (z prawej) fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Współrządząca w Wielkiej Brytanii Partia Konserwatywna ma jeden punkt procentowy przewagi nad opozycyjną Partią Pracy dzień przed wyborami parlamentarnymi – wynika ze środowego sondażu ośrodka badania opinii TNS.

Konserwatyści premiera Davida Camerona mogą liczyć na 33 proc. głosów, o jeden punkt procentowy mniej niż tydzień temu, a laburzyści – na 32 proc. Poparcie dla tego ugrupowania również spadło o jeden punkt procentowy.

Na Liberalnych Demokratów, partnera koalicyjnego torysów, zamierza głosować 8 proc. ankietowanych, na antyunijną Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) – 14 proc., a na Partię Zieloną Anglii i Walii (GPEW) – 6 proc.

„W czasie, gdy głosowanie jest coraz bliżej, sondaże sugerują, że laburzyści i konserwatyści są w klinczu” – powiedział szefowa działu politycznego i społecznego w TNS Michelle Harrison. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*