W.Brytania. Rodzina zatrzymana w Londynie podczas akcji antyterrorystów

fot.Andy Rain/EPA

fot.Andy Rain/EPA

Trzy nastolatki i ich rodzice zostali zatrzymani na wschodzie Londynu podczas akcji brytyjskich sił antyterrorystycznych – podała w środę policja metropolitalna. Podejrzewani są o posiadanie informacji pomocnych w przygotowaniach aktu terroru.

Służby bezpieczeństwa podały, że zatrzymani to 51-latek, 53-latka oraz ich trzy córki w wieku 16, 17 i 19 lat. Ojca podejrzewa się również o posiadanie fałszywego paszportu. Cała piątka została przesłuchana w komisariacie w centrum stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak poinformował Scotland Yard zatrzymań dokonano w ramach śledztwa antyterrorystycznego, w wyniku którego aresztowano w zeszłym miesiącu najmłodszą z córek. Podejrzewana była o przygotowywanie aktu terroru. Miała wtedy 15 lat i brytyjskie media zwracały uwagę, że była najmłodszą kobietą zatrzymaną w związku z podejrzeniem o terroryzm.

Policja jeszcze nie ustaliła, czy istnieje związek między zatrzymanymi a dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*