W.Brytania. Ponad100 szefów wielkich firm poparło przed wyborami Camerona

David Cameron fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

David Cameron fot.Facundo Arrizabalaga/EPA

Ponad 100 szefów wielkich brytyjskich firm w środę publicznie wyraziło poparcie dla kierowanego przez Davida Camerona konserwatywnego rządu i przestrzegło, że rządy laburzystów mogłyby narazić na ryzyko poprawę gospodarki brytyjskiej.

Sondaże przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 7 maja, pokazują, że ani konserwatyści Camerona, ani opozycyjna Partia Pracy (laburzyści) nie zdobędą większości w 650-osobowym parlamencie.

„Wierzymy, że kierowany przez konserwatystów rząd jest dobry dla biznesu i prowadzi politykę, która sprzyja inwestycjom i tworzeniu miejsc pracy” – napisali biznesmeni w liście otwartym opublikowanym w środę w dzienniku „The Telegraph”.

„Jesteśmy przekonani, że zmiana kursu zagrozi miejscom pracy i pogorszy inwestowanie. To byłoby negatywnym sygnałem wysłanym przez Wielką Brytanię i naraziłoby na ryzyko poprawę (stanu gospodarki)” – ostrzegają szefowie wielkich firm.

Wśród 103 sygnatariuszy listów – liderów firm zatrudniających ponad pół miliona ludzi – znaleźli dyrektor koncernu paliwowego BP Bob Dudley i ustępujący szef Prudentialu Tidjane Thiam, który będzie kierował grupą Credit Suisse.

Z opublikowanego w niedzielę sondażu ComRes wynika, że Partia Konserwatywna prowadzi czterema punktami procentowymi przed Partią Pracy, 36 do 32 proc. Z kolei badanie opinii wykonane dla „Sunday Timesa” wskazuje na dokładnie odwrotny wynik.(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Świat

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*