W.Brytania.Policja: ofiary śmiertelne i ranni w wyniku incydentu w Manchesterze

fot.Pexels.com

Brytyjska policja w Manchesterze poinformowała 22 maja o ofiarach śmiertelnych i rannych w wyniku incydentu w hali Manchester Arena po koncercie piosenkarki Ariany Grande. Niepotwierdzone doniesienia mówiły o “głośnym huku” lub “wybuchu”.

Według wstępnych ustaleń wybuch w hali koncertowej w Manchesterze, w rezultacie ktorego zginęło 19 osób a 50 zostało rannych, spowodował zamachowiec- samobójca – poinformowali dwaj funkcjonariusze rządu USA, na których powołuje się Reuter.

Brytyjska policja oświadczyła, że traktuje eksplozję na koncercie amerykańskiej piosenkrarki Ariany Grande jako “incydent terrorystyczny”.

Jeśli teza o zamachu terrorystycznym zostanie potwierdzona, będzie to najpoważniejszy zamach na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system komunikacji publicznej w Londynie w lipcu 2005 roku.

Według komunikatu opublikowanego przez Greater Manchester Police na Twitterze, “służby ratunkowe reagują na doniesienia o eksplozji w Manchester Arena”.

“Prosimy, unikajcie tej okolicy podczas gdy służby ratunkowe pracują na miejscu zdarzenia” – podkreślono w komunikacie dodając, że “szczegóły incydentu zostaną podane do wiadomości tak szybko, jak to będzie możliwe”.

National Rail, operator linii kolejowych w Wielkiej Brytanii, poinformował również o tym, że pobliska stacja kolejowa Manchester Victoria została wyłączona z użytku.

Filmy i zdjęcia opublikowane w internecie pokazują panikę widzów zgromadzonych na koncercie i szereg pojazdów na sygnale w pobliżu mieszczącej 21 tys. osób hali.

Świadkowie incydentu mówili w rozmowie z BBC, że do obrażeń mogło dojść w trakcie paniki, która wybuchła po głośnym huku. Ich zdaniem huk mógł zostać spowodowany np. przez pękające wielkie balony, które były elementem scenografii występu.

Informacja o wybuchu nie została na razie potwierdzona przez policję ani służby porządkowe, które znajdują się na miejscu.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Categories: Na bieżąco, Świat

Comments

  1. Normals
    Normals 22 May, 2017, 21:16

    Znowu wyznawcy religi pokoju pokazali swiatu jak bardzo kochaja ludzi i nasza cywilizacje mordujac nasze dzieci, bo na koncerty Ariany Grande chodza dzieci i nastolatki. Zachecam “zza kaluzy” naszego rodzimego obronce islamu, zeby teraz rodzinom tych dzieciakow sprzedal swoje gadki o wybitnych muzulmanskich architektach i ich wielkim wkladzie w nasze zycie. Allah akbar.

    Reply this comment
    • zza kałuży
      zza kałuży 23 May, 2017, 01:37

      Muszę zgodzić się z @Normalsem, rzeczywiście katolickie bomby, które 20+ lat temu wybuchały w Manchesterze nie zabijały ani tylu osób ani nie miały na celu mordowania dzieci.
      *
      Wprawdzie katolickie bomby z lat 90-tych zeszłego wieku były dużo potężniejsze od tej najnowszej eksplozji, ale przynajmniej katoliccy terroryści przed detonacją w centrum miasta CZASAMI dzwonili i ostrzegali.
      Można było przeprowadzić ewakuację.
      *
      Bardzo wątpię, czy dzisiejsza bomba była dziełem tego- lub zeszłorocznych uchodźców czy nachodźców.
      Myślę, że raczej była ona podłożona (samobójca?) przez członka lub sympatyka ISIS. Być może świeżego przybysza z Bliskiego Wschodu a być może urodzonego w Wielkiej Brytanii ćwierć wieku temu.
      *
      Tak czy tak, uczestnictwo Wielkiej Brytanii w rozwalaniu Iraku u boku USA jak widać ma swoje konsekwencje. Nadymanie się na Imperium kosztuje.

      Reply this comment
      • Normals
        Normals 23 May, 2017, 02:24

        Ty masz naprawdę poważny problem .Czy ktoś tu twierdzi ,że katolickie bomby sprzed kilkudziesięciu lat były dobre ?Nie były dobre tamte wtedy i nie są dobre te dziś .Tylko dlaczego bomby znowu wybuchają ?Kto je podkłada ?Katolicy ?Nie kolego ,robią to muzułmanie.Ci sami ,których tak bronisz bo zdarzył się wśród nich wybitny architekt .Problem jest taki ,że ten architekt już nie żyje pewno za to zalewa świat inna fala muzułmanów ,którzy mają z twoim szlachetnym i wspaniałym tyle co ma dom z domem publicznym .Najwyraźniej tego nie potrafisz ogarnąć co sprawia że jesteś człowiekiem ograniczonym przez swój światopogląd bez możliwości spojrzenia z dystansu na fakty .
        Dziś wzburzony po tym jak zobaczyłem twarze dzieciaków zaginionych po tym ataku napisałem co sądzę na ten temat :

        Ci kochani muzułmanie zaczęli mordować nasze dzieci ,traktować nasze kobiety jak dziwki w imię ich lepszej religii.To jest gangrena ,która zniszczy zachodnia cywilizacje .Oni wiedza że zabijając nasze dzieci niszczą naszą przyszłość .Martwe dzieci nie wyrosną na wartościowych ludzi ,broniących naszych zachodnich cywilizowanych wartości .Nie zostaną lekarzami , leczącymi potrzebujących po kolejnym ataku terrorystycznym zorganizowanym w imię allaha.Nie zostaną żołnierzami gotowymi walczyć o nasz kraj z wrogami rozsianymi po całym świecie czy tez policjantami gotowymi bronic nas w razie zagrożenia tu w kraju .Co najgorsze nie zostaną matkami ,ojcami a potem dziadkami .Jest nas ludzi więżących w wyższe wartości coraz mniej a nasze dzieci są mordowane na koncertach przez ludzi ,którzy uważają że mają do tego prawo bo ich Bóg jest lepszy .Zabijają naszą przyszłość jednocześnie oczekując pomocy i wsparcia po to żeby było ich więcej .Nienawistnych bestii ,które pragną tylko naszej krwi ,krwi naszych dzieci i gorących łon naszych kobiet .Oto nowy Islam ,podoba wam się czy nie fakty świadczą same za siebie ….

        Reply this comment
        • zza kałuży
          zza kałuży 23 May, 2017, 09:20

          Iraq Sanctions Kill Children, U.N. Reports
          By BARBARA CROSSETTE
          Published: December 1, 1995
          *
          UNITED NATIONS, Nov. 30— As many as 576,000 Iraqi children may have died since the end of the Persian Gulf war because of economic sanctions imposed by the Security Council, according to two scientists who surveyed the country for the Food and Agriculture Organization.
          *
          **http://www.nytimes.com/1995/12/01/world/iraq-sanctions-kill-children-un-reports.html

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 25 May, 2017, 20:21

            Wlasnie trafilem na wypowiedz siostry zamachowca, twierdzi ona dokladnie to samo co ty “zza kaluzy”. Juz teraz rozumiem dlaczego tak bronisz terrorystow, ty myslisz dokladnie tak samo jak oni:

            …. brutalnej zbrodni jakiej dopuścił się jej brat Salaman, popchnęła go „ogromna niesprawiedliwość świata”.

            Jak przekonuje siostra terrorysty, zamach był niczym innym jak osobistą zemstą za „bomby, które zabijają dzieci w Syrii”. Jomana dodaje, że jej brat widział całe cierpienie syryjskich dzieci na własne oczy i to było głównym powodem dlaczego dokonał zbrodni….

        • zza kałuży
          zza kałuży 23 May, 2017, 09:31

          Madeleine Albright says 500,000 dead Iraqi Children was “worth it” wins Medal of Freedom.
          *
          **https://www.youtube.com/watch?v=omnskeu-puE
          *
          Jak widać judeo-chrześcijańska cywilizacja ma wyższe standardy niż ci zbrodniczy muzułmanie, Ponad 500 tysięcy dzięcecych (ale muzułmańskich) trupków było warte tych wartości. *
          Dzisiaj @Normals płacze nad 22 chrześcijańskimi trupkami.

          Reply this comment
          • Normals
            Normals 23 May, 2017, 14:31

            Zza kaluzy, to skoro czujesz sie taki winny smierci tych irackich dzieci to wez swoja rodzine, zone, corke jesli posiadasz i pojdz na koncert gdzie ich wysadza w powietrze w imie allaha, moze wtedy twoje sumienie poczuje sie lepiej. Bo nikt tak bardzo nie broni tych bandytow tutaj jak ty. Dla Ciebie to sa wspaniali ludzie, na poziomie zarowno kulturalnym jak i intelektualnym, biedne ofiary skrzywdzone przeze mnie, moja rodzine, i zwyklych ludzi mi podobnych, dlatego wedlug Ciebie maja w pelni moralnie uzasadnione prawo nas mordowac, gwalcic, scinac i wysadzac w powietrze nasze dzieci. Ty jestes chory czlowieku, juz Ci to kilka razy powtarzalem i powtorze po raz kolejny. Jestes bezmyslnym lewackim anarchista wybielajacym i usprawiedliwiajacym dzialania ludzi, ktorzy posuneli sie do tego zeby zaczac wysadzac nasze dzieci. Brzydze sie takimi ludzmi jak ty i ledwo sie powstrzymuje zeby Ci tak odpisac zebys zapamietal do konca zycia ale mi tego DZ nie przepusci. Radze Ci odpuscic z wychwalaniem tego co robia bandyci w imie allaha bo nastepny komentujacy juz moga nie byc dla Ciebie tacy wyrozumiali.

  2. Marcin
    Marcin 22 May, 2017, 23:21

    Niech dotrze do tych wszystkich glupkow wreszcie ze Trump chce nas nasze rodziny nasze dzieci od tego chronic! Po to wlasnie wprowadzil dekrety ale wlasnie przyjaciele merkel blokuja to!

    Reply this comment
  3. Paweł
    Paweł 23 May, 2017, 15:02

    “INCYDENT” ? naprawdę ? Co się dzieje z tym światem że zamach terrorystyczny nazywany jest incydentem. W imię poprawności politycznej ?

    Reply this comment
  4. Dawid
    Dawid 23 May, 2017, 18:15

    Zza kaluzy ! Kiedy ty ostatnio byles w jakimkolwiek panstwie europejskim? Bo jezeli byles i dalej wypisujesz te wymioty tzn. ze jestes chorym czlowiekiem!

    Reply this comment
  5. zza kałuży
    zza kałuży 23 May, 2017, 22:57

    Niektórym wydaje się, że muzułmański terroryzm jest czymś specjalnym w swojej zbrodniczości.. Nie jest. Jest tylko przesuniety w czasie (o kilka czy o kilkanaście stuleci) w stosunku do tego, co było udziałem innych cywilizacji i innych religii.
    Historia ludzkości jest bardzo krótka, historia państw jeszcze krótsza a życie ludzkie jest tak króciótkie, że narzuca nam fałszywie szczegółową perspektywę.
    *
    Debile zatem często-gęsto moga być słyszani bredząc o “niezmiennie morderczej naturze ludzkiej”, o “prawie pięści”, o tym, że “jak nie my ich to oni nas”. O “tradycyjnej rodzinie” czy o “tradycyjnych wartościach”. O “prawie naturalnym”. O wyjatkowości tego czy innego miasta na wzgórzu czy narodu wybranego.
    *
    Wcale nie wykluczam, że debili jest wiecej i że w końcu dopną swego i doprowadzą jak nie do wojny nuklearnej miedzy mocarstwami to przynajmniej do jednostronnego uderzenia atomowego na jakieś państwo. Debile są debilami dlatego, że są one pozbawione zdolności uczenia się na cudzych i wcześniejszych błędach.
    *
    One muszą same doświadczyć wojny. To w sumie byłoby najlepsze pod warunkiem, że nie zniszczyłyby one całej Ziemi, co przecież jest mozliwe.
    Wydaje mi sie jednak, że debile prędzej zrzucą atomówke na Iran i wywołają piekło na świecie na taką skalę, na jaką jeszcze go nie widziano. Spowodują takie zniszczenia, wywołają taki głód i nędzę, taką faę uchodźców, że to, co teraz widzimy w Europie będzie pestką.
    *
    @Normalsy będą wtedy miały większe zmartwienia niż plecak z gwoździami na koncercie. Jak mu zdetonuja jedną, małą i prymitywną ale tzw. “brudna” bombkę w jeziorku to życie @Normalsów rzeczywiście zmieni się na tyle sposobów, że @Normalsom szczęka opadnie.
    *
    Powiedz @Normals, kogo twoje Imperium Dobra wtedy zbombarduje i powiedz, jak od tego bombardowania woda w twoim jeziorku się ze skażenia promieniotwórczego oczyści?

    Reply this comment
  6. Iwan
    Iwan 25 May, 2017, 06:54

    Ciekawe ze zaraz po ataku wiedza kto to zrobil. Dla mnie to wyglada na atak na zamowienie przez sluzby specjalne. Ktos specjalnie zmanipulowal chlopaka zeby sie wysadzil w imie Allaha. Chlopaka rozerwalo a oni szybko sie dowiedzieli kto to byl ten zamachowiec. A teraz nagle cale NATO jedzie na bliski wschod robic porzadek z ISIS ? Raczej z Assadem.

    Reply this comment
  7. zza kałuży
    zza kałuży 26 May, 2017, 00:22

    @Normals 25 May, 2017, 20:21
    ” ty myslisz dokladnie tak samo jak oni:”
    Według amerykańskiego prawa, najmłodszy nastolatek, jaki może wstąpić do wojska i zabijać ludzi overseas moze mieć 17 lat.
    Potrzebna jest tylko zgoda rodziców.
    *
    Cytat:
    “You must be at least 17 years old (17-year old applicants require parental consent).”
    **http://www.military.com/join-armed-forces/join-the-military-basic-eligibility.html
    *
    Pytanie do ciebie @Normals:
    *
    Zgody czyich rodziców?
    *
    Rodziców tego 17-latka czy rodziców tych osób, które on overseas zastrzeli?

    Reply this comment
    • Normals
      Normals 26 May, 2017, 13:32

      Co ma wspolnego zgoda rodzicow nacwstapienie do armii z faktem, ze jakis poparaniec wysadza sie w imie allaha mordujac kiladziesiat dzieciakow? Ja wiem, ze ty bys najchetniej rozbroil armie, zaprosil muzulmanow i to bylby koniec nie tylko ameryki ale calego swiata. Tak ci bardzo przeszkadza armia amerykanska? To proponuje wycofac ja najpierw z Polski a potem z calej Eoropy i zobaczymy co z Europy pozostanie za 10 lat i czy wszyscy tam nie beda mowic po rosyjsku albo turecku. W koncu swiat jest tak bezpieczny, ze nie potrzebuje armii amerykanskiej bo ONZ jest przeciez doskonale zorganizowany i swietnie sobie radzi z wszystkimi konfliktami na swiecie hahaha.

      Reply this comment
      • zza kałuży
        zza kałuży 26 May, 2017, 14:17

        “Co ma wspolnego zgoda rodzicow nacwstapienie do armii z faktem, ze jakis poparaniec wysadza sie w imie allaha mordujac kiladziesiat dzieciakow?”
        *
        Fakt zadawania śmierci.
        Chociaż faktycznie w przypadku najemnika premedytacja jest większa. Najemnik nie kieruje się chwilową rozpaczą tylko planuje na lata naprzód.
        On chce wyrwać się ze swojej wiochy i od swojej zapyziałej rodziny i zarobić na szkołę.
        Zabijając jakichśtam podludzi overseas.
        Ciekaw jestem czy mają w tym wojsku przelicznik; ile arabskich skalpów kosztuje jeden semestr college?
        *
        “za 10 lat i czy wszyscy tam nie beda mowic po rosyjsku”
        *
        Сколько языков ты знаешь – столько раз ты человек

        Reply this comment
        • Normals
          Normals 26 May, 2017, 19:30

          Zapomniales jeszcze dodac Allah akbar…..

          Reply this comment
          • zza kałuży
            zza kałuży 26 May, 2017, 23:00

            Raczysz żartować. Rydzyki i reszta tej kościelnej menażerii skutecznie wyleczyli mnie z przywoływania bozi. Niedawno spostrzegłem, że już nawet “nadaremno” nie przywołuję imienia żadnej bozi.
            Religie to bardzo ważny element kultury, to esencja cywilizacji i nie ma od nich ucieczki. Element ludzki a w szczególności kapłani bardzo często okazuje się podłej jakości i, przynajmniej mnie, odpycha od wielbienia jakichkolwiek allahów.
            *
            Broni żadnej nigdy nie kupiłem i nie mam zamiaru kupować. Ludzie, którzy są gotowi zabić człowieka w obronie swojego portfela to moralne gnidy.
            Ludzie, którzy są gotowi rozpętywać wojny dla zdobywania czegoś tam albo w celu polepszenia notowań popularności to zbrodnicze gnidy. Historia ludzkości pełna jest tych “wielkich wodzów”.
            *
            Tylko pacyfizm. Dlatego tak się cieszę, że w swoim czasie w Polsce decydował agent “Bolek” a nie te wszystkie oszołomy z “Solidarności Walczącej” i im podobni. Dzisiaj w Polsce rządzi klika sprawnych wizerunkowo i medialnie oszustów i przeważnie tchórzy w czasach, w których można było dostać w łeb. Albo za młodzi, tacy którzy wtedy nie “załapali się na rozróbę” i teraz udają ważniaków. Gdyby oni mogli decydowac o rozmowach z PZPR albo o konfrontacji to mielibyśmy wojne domową.
            *
            Zastanów sie, jakie ja miałbym powody aby wznosic jakiekolwiek okrzyki, gdy kilka dni temu na stronie IPNu (w ich nowym archiwum współpracowników SB) znalazłem nazwisko i mię mojego ulubionego księdza, księdza, który przygotowywał mnie do bierzmowania, który prowadził krąg biblijny i oazę. Allah akbar? A niech szlag trafi te wszystkie przesądy! Wydoroślejmy wreszcie.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*