W.Brytania. Policja apeluje do świadków po ataku na Polkę w metrze

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Brytyjska policja apeluje do świadków ataku na Polkę, do którego doszło w sierpniu w pociągu jednej z linii metra w Londynie, aby zgłaszali się na komisariat. Według śledczych po krótkiej kłótni z mężczyzną kobieta została obrażona słownie i uderzona w twarz.

Jak napisała w środowym komunikacie policja, do ataku doszło tuż po północy 22 sierpnia w pociągu zielonej linii metra District Line w pobliżu stacji Hammersmith w zachodnim Londynie. Jak podkreślono, część obelg napastnika dotyczyła faktu, że kobieta pochodzi z Polski.

Śledczy Denis Mahoney podkreślił, że „w naszej sieci transportowej nie ma miejsca na przemoc i przestępstwa motywowane nienawiścią i jesteśmy zdeterminowani, aby je wyeliminować”.

„Zachowanie tego typu jest kompletnie nie do przyjęcia i wzywamy każdego, kto rozpoznaje tego mężczyznę, aby skontaktował się z policją” – dodał.

Od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odnotowano znaczący wzrost przestępstw motywowanych nienawiścią na tle narodowościowym, rasowym lub religijnym.

Polska ambasada w Londynie interweniowała w blisko 40 przypadkach, z czego najpoważniejszym było zabójstwo 40-letniego Polaka Arkadiusza J. w Harlow w hrabstwie Essex.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Categories: Świat
Tags: atak, Londyn, metro, polka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*